Перейти до основного вмісту

Освіта та розвиток ІТ: у Луцькому НТУ зустріч із заступником Міністра освіти і науки України

Луцький національний технічний університет відвідав заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. Разом із ним участь у зустрічі з колективом та студентством ЛНТУ взяла заступниця голови Волинської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторія Левчук.

Передусім, делегати зустрілися із ректором Луцького національного технічного університету Іриною Вахович, проректором з НПР та партнерства Надією Ковальчук і проректором з НПР та досліджень Олегом Заболотним.

«Я сподіваюся, що сьогодні у нас буде вдалий зворотній зв’язок, адже в гостях у нас настільки креативна і потужна особистість, спілкування із яким неймовірно збагачує. Основне, мабуть, для кожного державного службовця є зворотній зв'язок, можливість почути від студентів і викладачів якісь ідеї… таке спілкування ми сьогодні маємо. Крім того, покажемо можливості нашого університету, налаштуємо цікаву співпрацю», - зазначила ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

Згодом, заступник міністра познайомився із науково-педагогічним складом університету, відповів на запитання освітян та розповів про особливості цифрової трансформації у сфері освіти та науки.

Артур Селецький закликав вибудовувати вільне спілкування, аби почути від науковців і педагогів цікаві ідеї та розповісти про підходи, які він використовує у власній роботі.

«Я сподіваюся на вільне спілкування, відповім на запитання і покажу, як я веду тренінги та практичні заняття для ІТ-спеціалістів, розкажу про підходи, які використовую в роботі», - додав заступник міністра.

Своєю чергою, Вікторія Левчук розповіла про напрямки цифрової трансформації в області, яку впроваджують у Волинській ОДА та необхідність застосування нових технологій задля успішності регіону.

У форматі вільного спілкування сторони обговорили актуальні напрямки в освіті та науці, зміни, які впроваджуються у цих сферах, новітні підходи до навчання студентів із застосуванням сучасних технологій. Водночас, декани та завідувачі кафедр ЛНТУ розповіли про діяльність факультетів, про те, яких фахівців вони готують і яким чином дотичні до цифровізації регіону та країни в цілому.


Крім того, делегатам в університеті продемонстрували розробки, які мають майбутнє у цифровій галузі та сприяють ефективній практичній підготовці майбутніх фахівців. Зокрема, Артур Селецький та Вікторія Левчук відвідали лабораторію Індустрії 4.0 SmartFactoryLab, яку презентував завідувач кафедри матеріалознавства Дмитро Мельничук. Він продемонстрував дороговартісне навчальне обладнання, а саме набір з двох модульних виробничих станцій – PLC та адаптивні технології: 3D-сканер та 3D-принтер. Доцент кафедри прикладної механіки і мехатроніки Віктор Сичук показав роботу власноруч створеного тренажера оператора з числовим програмним управлінням.

Систему розпізнавання жестів для передачі керуючих сигналів та інформаційну систему розвитку алгоритмічного мислення «AlgoStudy» показали завідувач кафедри  цифрових освітніх технологій Віталій Кабак та доцент кафедри Павло Саварин. Практичне використання програмного забезпечення компанії Assyst продемонстрували на кафедрі технологій легкої промисловості, де викладачі на чолі із завідувачем Людмилою Назарчук показали розробки студентів у 3D-моделюванні одягу. Натомість професор кафедри комп’ютерних наук Юрій Тулашвілі показав студентські напрацювання ІТ-розробки та роботу студентської ІТ-студії «Prosperous Studio Programming».

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1952563511564356