Перейти до основного вмісту

ОСВІТНІЙ ТУР ПОЛЬЩЕЮ
СТУДЕНТІВ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ «ТУРИЗМ»

26–27 жовтня 2015 року студенти напряму підготовки «Туризм» Луцького НТУ на запрошення Міхаіла Голося, ректора Вищої школи міжнародних відносин і суспільної комунікації, відвідали республіку Польща з метою ознайомлення з освітніми програмами туристичного напрямку.

 

Крім того, надзвичайно цікавою та змістовною була екскурсія Люблінською політехнікою, яку організував керівник міжнародного відділу Люблінської політехніки Марчін Жук. Пан Марчін розповів студентам про програми обміну, що пропонують країни ЄС, Латинської Америки, Північної Африки, а також США і сама Польща. Навчатися та ще й отримувати стипендію можна практично в будь-якому куточку світу. Необхідно лише вивчити мову, якою доведеться користуватись за кордоном.

 

Відвідали студенти, під час своєї подорожі, багато цікавих об’єктів та спробували себе у ролі міжнародних екскурсоводів, підготувавши екскурсійні розповіді. Так, цікавою та змістовною була розповідь Вікторії Боярської та Юрія Мірченка про чудове місто Хелм – історично головне місто Холмщини. Студенти наголосили, що дане місто є колишнє столичне місто короля Данила Галицького, деякий час столиця удільних князів Галицько-Волинської держави, до 1770-х років головне місто Холмської землі Руського воєводства Першої Речі Посполитої, у 19121915 – центр Холмської губернії Російській імперії.

 

 

З захопленням слухали туристи Євгенія Андросюка про місто Люблін – столицю Люблінського воєводства. Люблін – це місто, яке надихає на нові ідеї. Люблін є одним з найстарших польських поселень. Ще в VI столітті на схилах гори Чвартек почали осідати поселенці. Сьогодні, Люблін – центр Люблінського Воєводства, найбільше місто та промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі.

 

Цікавим об’єктом огляду став Люблінський замок, який має багатовікову історію. Тут зростали нащадки королівського роду, влаштовувались святкування для іноземних делегацій, а також, саме тут, в 1569 році, польський та литовський монархи підписали славнозвісну Люблінську унію.

 

Найбільше вразив студентів німецький концентраційний табір та табір смерті на території Польщі – Майданек. Через Майданек пройшло близько 300 000 в’язнів з 26 держав, з них багато євреїв, поляків, значну кількість також складали українці, росіяни і білоруси (головним чином радянські військовополонені). Вважають, що у таборі було вбито 80 000 осіб. Радянська історіографія подає інші цифри – 1 500 000 в’язнів, з них 360 000 жертв.

 

У момент заснування Майданек було розраховано на 50 000 в’язнів, на початку 1942 року розширено, вмістимість табору зросла в п’ять разів. Табір мав десять філіалів і декілька власних виробництв. Винищення людей проводилося з квітня 1942 року з використанням газу Циклон Б. Майданек – один із двох таборів Третього рейху, де використовувався цей газ (інший – Аушвіц). Крематорій було запущено у вересні1943 року.

 


Кафедра туризму та цивільної безпеки висловлює вдячність кандидату технічних наук, доценту кафедри обладнання переробних виробництв Луцького НТУ Юрію Федорусю за сприяння в організації освітнього туру для студентів напряму підготовки «Туризм».

Людмила Матвійчук,
завідувач кафедри туризму
та цивільної безпеки