Перейти до основного вмісту

Палітра настрою: у Луцькому НТУ презентували виставку студентських робіт

Стіни Луцького НТУ вкотре набули святкового, творчого вигляду, адже свої роботи представили до загального огляду студенти кафедри дизайну та архітектури. «Палітра настрою», - саме таку назву носить виставка творчих робіт, яку створила креативна молодь під керівництвом викладача Руслана Чугая.

За словами керівника виставки, він дав можливість студентам побешкетувати, обєднавши у роботах різні техніки, проявивши власний творчий підхід.

«Перед авторами цієї виставки стояло завдання знайти творчий підхід із декоративном нахилом, обєднати різні техніки. Я хотів, щоб вони побешкетували. Переважно в аудиторіях ми змальовуємо з натури, дотримуємося класичних вимог світло-тіні, а тут завдання творче і багато студентів відгукнулися й принесли навіть по кілька робіт», - зазначає Руслан Чугай.

Виконані роботи талановитих студентів переважно у техніці живопису та графіки. Втім і тут, зазначає Чугай, немає штампів та скутості: «Сьогодні переважно представлений живопис і графіка. Декоративний живопис ділиться на площини, спрощується форма, шукаються елементи, прочитується силует… Тут варіантів і підходів багато. Немає штампів, скутості, я хотів, щоб студент просто розслабився. Пам’ятаю, як у художній школі викладач підходив до мене і робив зауваження щодо контрастності, я хочу це «вишкрябати» і трошки побешкетувати, бо тоді починається творчість. Я не критикую вчителів, але видно, коли 15 чоловік у групі малюють майже однаково, так, як вимагає викладач. Я навпаки люблю давати їм волю».

Варто зазначити, що роботи виконали студенти 3-4 курсів, більшість із яких навчаються на заочній формі. Студентам, додає Руслан Чугай, треба давати можливість себе проявити, особливо це стосується заочників.

«Треба давати шанс студентам себе проявити. Переважна більшість представлених робіт виконана руками заочників. Кажуть, що заочники – це все-одно, що вчитися плавати у басейні, в якому немає води. Я хочу таку думку заперечити, бо якщо людина хоче, то і на заочній формі навчання гідно проявить себе. У мене тісні відносини з студентами, ми постійно контактуємо у соцмережах, вони скидають свої роботи, аби дізнатися моє враження. Вони молодці, вони стараються», - резюмував керівник.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1191275237693191