Пам’ять про вченого навіки житиме у наших серцях

П’ята річниця минула відтоді, коли зупинилося серце відомого не лише на теренах Волинської області, але й усієї країни, одного з фундаторів технічної науки нашого краю, мудрого вченого, людини з великої літери – кандидата технічних наук, професора Луцького національного технічного університету Дмитра Михайловича Коновалюка.

Дмитро Михайлович – корінний волинянин. Народився у селі Чехівщина Луцького району на Волині у сім’ї кравця. Вищу освіту здобув у Луцькому педагогічному та Львівському політехнічному інститутах. Закінчив аспірантуру Київського автомобільно-транспортного інституту, у якому й захистив дисертацію. Із когортою однодумців стояв у витоків технічної науки Волині, будучи першим деканом відділення загальнотехнічного факультету Київського автодорожнього інституту у Луцьку.

Невтомні роки роботи Дмитра Михайловича були сповнені невичерпним ентузіазмом, свідченням якого стала поява його 60 друкованих праць, рекомендованих для студентів технічних вишів із грифом Міністерства освіти та науки України.

На віки залишиться у книгозбірнях не лише численна плеяда наукових праць Дмитра Михайловича, але й російсько-український технічний словник, який укладач адресував широкому загалу читачів та який містить 58 тисяч термінів.

Це яскравий приклад життєвої долі, коли людина-професіонал завдяки своїй сумлінній педагогічній та науковій праці запалювала у душах численних молодих поколінь незгасаючий вогник жаги до знань.

Уся університетська спільнота, якій пощастило особисто бути знайомою з майстром технічної науки відзначала й поважала не лише його професіоналізм та ерудованість, беззаперечно, в усіх галузях знань, але й високі морально-етичні якості, які були притаманні Дмитру Михайловичу.

Вічна пам’ять про мудрого вченого, науковий доробок якого є надійним підґрунтям технічної науки, навіки житиме у наших серцях.

З почуттям глибокої поваги,

колектив Луцького НТУ