ПАТРІОТИЧНА ІМПРЕЗА
КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ ЛУЦЬКОГО НТУ
ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

15 жовтня у Луцькому НТУ з нагоди «Дня захисника України» відбулась патріотична імпреза. ГФ з охорони громадського порядку і державного кордону «Волинський щит» разом із кафедрою дизайну ознайомили студентів Луцького НТУ з основами поводження зі зброєю. Перед запрошеними виступив ректор Петро Савчук. Він зазначив, що незабаром при університеті відкриється військова кафедра.

Під час заходу представники підрозділу «Волинський щит» Ігор Левчук, Руслан Чугай та Сергій Климець розповіли про призначення, будову і порядок розбирання та збирання зброї. Бажаючі серед студентів і викладачів могли попрактикуватись на наступних зразках:

1) ручний кулемет Дегтярева (РПД), калибр 7,62 мм;

2) 7,62-мм ручний кулемет Дегтярева;

3) пістолет Макарова (ПМ);

4) автомат Калашникова (АК-47);

5) снайперська гвинтівка Драгунова (СВД).

Найцікавішим було те, що до «Волинського щита» входять місцеві цивільні жителі, які добре усвідомлюють, що відбувається зараз в Україні. Це – люди, які свого часу пройшли відповідну військову, а також спортивну підготовку. Одним із працівників підрозділу є відомий волинський художник та асистент кафедри дизайну Руслан Чугай.

Основні засади «Волинського щита» – це тактична підготовка, знання матеріальної частини засобів ведення бою, основи альпіністської підготовки і виживання, прийоми рукопашного бою та інші спеціальні навики, що необхідні під час ведення бойових дій в різних умовах. Підрозділом, за офіційного сприяння, здійснюється також навчальна підготовка зі стрільби з різних видів зброї.

Регулярно відбувається тактична підготовка в умовах лісової місцевості, яка найбільш характерна для нашого краю. Проводяться навчання і з основ штурмової підготовки в умовах міста. Сучасні ігрові імітатори дають можливість практично відчути ведення бою й сприяти психологічному сприйняттю ситуації, наближеної до бойової.

До речі, до «Волинського щита» входять не тільки чоловіки. Є тут і дівчата, які тренуються без особливих поблажок й абсолютно не відстають у підготовці.

Зважаючи на непросту економічну ситуацію в країні й армії, підрозділ власними можливостями і силами небайдужих патріотів намагається забезпечити свої матеріальні потреби й екіпірування.

Наразі з метою активізації оборонних процесів представники «Волинського щита» увійшли до Громадського координаційного штабу зі сприяння обороні України, який нещодавно створено у Волинській області, й готові координувати свої дії зі створеним РНБО Штабом територіальної оборони.

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну