Перейти до основного вмісту

Печені їжаки, конденсаторні батареї, додатки для подорожей та інші теми студентської конференції у Луцькому НТУ

Про біоенергетичний потенціал України, гастрономічний туризм та шкоду мобільного зв’язку доповіли студенти ФЕТЕ Луцького національного технічного університету під час ІІІ студентської наукової конференції «Сучасні аспекти ресурсозбереження».

Так, дійство розпочав привітальними словами декан ФЕТЕ Луцького НТУ Владислав Волинець. Він зауважив, що конференція відбувається в рамках тижня приуроченого 20-річчю ФЕТЕ та висловив свою повагу кожному учаснику конференції: «Такі заходи – чудовий досвід для вас. Повірте, що в майбутньому кожна навичка, яку ви здобуваєте під час підготовки, написання та представлення свого дослідження стане вам у нагоді. Науково-дослідна робота є одним із найважливіших аспектів у підготовці кваліфікованих фахівців. Хочу наголосити: ви всі уже переможці, адже тут зібралися найкращі. Успіхів вам!».

До слова, у конференції взяли участь 10 студентів із різних курсів. Кожен із них представив актуальну та перспективну дослідну роботу, що супроводжувалася статистичними даними, діаграмами, графіками та яскравими слайдами.

Зокрема, першим питанням, яке презентувала студентка другого курсу Анна Айсанова, стало «Особливості розвитку гастротуризму Волинської області». Виступаюча зазначила, що на Волині є перспективні заклади та цікаві страви з яких вони склали буклет для гастрономічних туристів. Для прикладу, Анна розповіла, що у селі Великі Смоляри (Любомльщина) готують печених їжаків. «Така особлива страва могла би стати трендом волинського гастротуризму», - підсумувала студентка.

Серед виступів були й такі актуальні теми як: «Дослідження просторових та часових відмінностей полів температури на території міста Луцька» від студентки 5-ого курсу Анастасії Прохоренко (Гаврилюк), яка розкриває особливості впливу промислових об’єктів на температурну шкалу та проблему глобального потепління; «Просторовий розподіл електромагнітних випромінювань від базових станцій мобільного зв’язку у м. Луцьку», де Людмила Березовська дослідила шкідливість випромінювань від станцій мобільних операторів у Луцьку та визначила найбільш проблемні зони міста.

Доволі серйозні теми підняли у своїх наукових працях й молодші учасники. Приміром студент 1-ого курсу Валентин Хорошенко дослідив біоенергетичний потенціал України, можливості його формування та шляхи переходу на альтернативні джерела енергетики. Своєю чергою, на курс старший Павло Шишкін представив змістовну роботу щодо «Керування конденсаторними батареями за критеріями оптимальних втрат», в якій запропонував повну автоматизацію руху та накопичення електроенергії таких батареях.

Дуже актуальну проблему для доповіді обрала студентка 4-ого курсу Марія Кропива, яка дослідила питання «Вдосконалення пожежної безпеки в торгівельно-розважальних центрах». В ході доповіді вона згадала про страшну пожежу, що трапилася в одному із розважальних закладів міста Кемерово (Росія) і забрала 37 життів. Марія зауважила, що ця жахлива подія трапилася саме через недотримання правил пожежної безпеки в громадських закладах.

Цікавими для слухачів виявилися й дослідження студентів туристичної та готельно-ресторанної спеціальностей. «Луцьк туристичний: можливості та перспективи», «Роль соціальних мереж в туристичній діяльності», «Технології  організації туристично-рекреаційних подорожей», «Інновації у сфері готельно-ресторанного бізнесу та туризму» - актуальні теми, що стосуються кожного, адже подорожуючи людина розвивається, здобуває нові знання, досвід, знайомиться із світом та вивчає його особливості, а сфера туризму допомагає зробити такі подорожі комфортними, легкими та максимально приємними.

На завершення усіх доповідачів нагородили за участь у конференції, а куратор заходу заступник декана факультету екології, туризму та електроінженерії Валентина Федорчук-Мороз подякувала студентам і їхнім науковим керівникам за змістовні та актуальні доповіді, наголосила на необхідності проведення подібних заходів в університеті й побажала учасникам не зупинятися на досягнутому. «Розвивайте і поглиблюйте свої дослідження, виходьте з ними за межі університету, досягайте наукових та професійних успіхів і завжди прагніть до вищих здобутків», - наголосила Валентина Федорчук-Мороз.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1202725149881533