Перейти до основного вмісту

ПЕРЕМОЖНІ ВИСТУПИ МАТЕРІАЛОЗНАВЦІВ

Матеріалознавство – одна із найбільш наукоємних спеціальностей нашого університету. Традиційно значну увагу кафедра матеріалознавства приділяє роботі із учнівською та студентською молоддю. Адже маленьке наукове дослідження учня переростає в студентську наукову роботу, яка згодом формується у повноцінне дисертаційне дослідження. Приємно, що цьогорічна весна стала успішною для двох талановитих та розумних дівчат – учениці 11 класу Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького Вікторії Назарчук та магістрантки групи ПМм-51 Марини Домбровської, які під керівництвом професора кафедри матеріалознавства Ольги Гулай стали фіналістами і здобули дипломи ІІІ ступеня на учнівських та студентських наукових змаганнях.

Нещодавно завершився наймасштабніший освітянський захід вітчизняного позашкілля – Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України. 25-28 квітня у Києві перевіряли знання, презентували дослідження і науково-технічні розробки учасники відділень комп’ютерних і технічних наук, серед яких і вихованка секції матеріалознавства Волинської обласної МАН Вікторія Назарчук.

Держава і народ України потребують інноваційних підходів, конструктивних знахідок і сміливих рішень у військовій та ІТ-сферах. Свою лепту в цю надважливу справу вносять і учні МАН та їхні наукові керівники. Ось чому активну участь у привітаннях і нагородженнях переможців узяв директор департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, генерал-майор Микола Садовський.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Машинознавство», який відбувся 28–30 березня 2017 року в стінах Сумського державного університету, об’єднав 60 студентів з різних куточків України та їхніх керівників, що приїхали до Сум. Цього року галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 171-ї студентської наукової роботи, які надійшли зі 42-х вищих навчальних закладів. Таким чином, конкурс охопив величезну кількість наукової еліти: 196 студентів та 152 наукових керівники.

Було наголошено, що Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із групи спеціальностей «Машинознавство» проводиться з метою підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи, згуртування і творчого піднесення студентів технічних ВНЗ України. Організатори конкурсу подбали про те, аби поїздка до Сум запам’яталася учасникам не тільки напруженими виступами та дискусіями, а й різноманітними екскурсіями.

Вітаємо молодих науковців із перемогою, зичимо їм натхнення та нових творчих злетів!

Ольга Гулай,
професор кафедри матеріалознавства