Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті підбили підсумки конкурсу STARTUP проектів серед студентів. Впродовж двох місяців здобувачі різних факультетів та спеціальностей працювали над розробкою свого унікального проекту і презентували свої напрацювання.

Стартап

Загалом, до фіналу дійшли 32 найсміливіших та найактивніших здобувачів, які представили 12 проектів.

Додамо, що конкурс проводився в рамках реалізації проекту «Accent Project Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти», що виконується в межах ініціативи Європейського інституту інновацій і технологій для закладів вищої освіти (EIT HEI – European Institute of Innovation and Technology for Higher Education Institutions).

Члени журі обрали три команди переможців, які реалізували найбільш цікаві та актуальні ідеї. Детальніше про те, чим цінні розробки студентів і яку місію вони несуть в українське суспільство, розповідаємо  далі.

Отож, третє місце здобула команда із п’яти студентів (Іван Береза, Владислав Матвійчук, Микола Голомис, Денис Середюк та Віталій Клітюк). Вони презентували проект «Gwyntik». Це мобільний додаток, що аналізує гвинт та підбирає до нього викрутку. Усе, що потрібно користувачеві – відкрити додаток у телефоні, навести камеру на головку гвинта і дізнатися підказку у додатку. Програма використовує оптимізовану бібліотеку OpenCV з відкритим кодом. OpenCV надає оптимізовану в режимі реального часу бібліотеку комп’ютерного зору, інструменти та апаратне забезпечення.

СтартапСтартапСтартапСтартап


Друге місце здобула команда із патріотичним проектом. Так, Анастасія Куц та Вікторія Кірдей розробили «Український супергеройський комікс» на військову тематику та з елементами фантастики. Проект «Steelface»  - це український комікс, заснований на реальних подіях, а його головний персонаж – збірний образ усіх воїнів України.

Автори наголошують, що нині спостерігається тенденція забуття війни як суспільно-політичного явища та нестача якісного україномовного контенту. Люди звикають до трагічних новин, звикають до війни, починають менше донатити на допомогу ЗСУ та менше  говорити про війну загалом. Тож рішення автори проекту вбачають у створенні коміксу як ілюстрації реальності та збереження пам’яті про подвиги воїнів. Студентки прагнуть реалізовувати комікс за допомогою онлайн платформ та у книгарнях і передбачають, що на старті здійснять продаж лімітованої серії коміксів, аби частину виручених коштів спрямувати на допомогу бойовим підрозділам.

СтартапСтартапСтартапСтартап


Перемогу у конкурсі здобув проект «MIDON – Мінус дрон», авторами якого є Володимир СвербаЄвген Цурков та Роман Синюк. Студенти пропонують спеціалізований випромінювач спектрів радіочастот як засобу радіоелектронної боротьби для блокування сигналів навігації та передачі інформації з безпілотних літальних апаратів.

Сьогодні очевидною проблемою є порушення повітряного простору України ворожими БПЛА.Тож світ потребує своєчасної розробки надійних та ефективних рішень для протидії дронам. Рішенням стартаперів є розроблення засобу радіоелектронної боротьби (РЕБ) для блокування сигналів навігації та передачі інформації з безпілотних літальних апаратів. На відстані до 2 кілометрів установка нівелює сигнал керування, що знешкоджує траєкторію руху безпілотника. Особливістю студентської розробки є те, що варіанти подібного пристрою  на ринку вартують близько 12000 доларів, водночас MIDON обійшовся у 1400 доларів.

СтартапСтартапСтартапСтартап


Унікальні проекти, цікаві ідеї, які надзвичайно актуальні у сьогоденні. Дякуємо нашій талановитій молоді  за кроки у наближенні нашої перемоги, активність та бажання розвиватися й розвивати Україну!

СтартапСтартапСтартап