Правники Луцького НТУ переймали досвід у київських колег

Студенти другого курсу спеціальності «Право» (гр. ПР 21) Луцького НТУ зі своїм куратором та ідейним натхненником – кандидатом юридичних наук Аллою Земко, відправилися до столиці, аби перейняти найкращий досвід колег із освітнього юридичного середовища, побачити чим живуть студенти юридичних факультетів провідних ЗВО України.

Зокрема, «юридична команда» Луцького НТУ відвідала Національний університет біоресурсів і природокористування України та Київський національний університет ім.. Тараса Шевченка. Господарі приємно вразили лучан своєю гостинністю та відкритістю, а відтак влаштували екскурсії закладами освіти, похизувалися музеями та продемонстрували сучасні можливості в освіті.

В КНУ ім. Тараса Шевченка наші студенти ознайомилися із роботою юридичної клініки. Це структурний підрозділ юридичного факультету, за допомогою якого студенти набувають практичних навиків, шляхом надання безкоштовної кваліфікованої юридичної допомоги та здійснення правової просвіти населення. Старшокурсники київського університету самостійно долучаються до роботи у клініці, адже знають, що це чудова можливість здобути практичний досвід і підсилити свої позиції під час працевлаштування.

Крім того, луцьким студентам пощастило відвідати Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що був заснований у 1966 році. Він складається з дворівневої експозиційної зали (340 кв.м), що має сім тематичних розділів, які відображають історію розвитку Київського університету від 1834 року до сьогодення. Особливо вразив студентів Луцького НТУ Зоологічний музей. Він є одним із найстаріших природничих музеїв України і унікальним науково-навчальним закладом. У Музеї виставлено для огляду понад 5500 видів тварин, які мешкають в усіх частинах земної кулі. Експозиція та наукові збірки Музею налічують понад 190 видів тварин, яких внесено до «Червоної книги України» та понад 100 видів - із міжнародної «Червоної книги». Унікальними є експозиційні колекції ссавців, птахів, денних метеликів тощо.

Натомість у Національному університеті біоресурсів і природокористування України делегація Луцького НТУ мала можливість оглянути криміналістичну лабораторію, зал судових засідань та ознайомитися із валізою криміналіста. Студенти також побували у головній лекційній аудиторії-амфітеатрі, де зазвичай проходять лекційні заняття, навчальні та наукові заходи, урочистості.

На завершення поїздки, студенти-правники Луцького НТУ прогулялися вулицями Києва, побували у найвидатніших місцях столиці та насолодилися нічним виглядом міста.

Висловлюємо найщиріші слова подяки за теплий прийом, цікаві і неймовірно корисні зустрічі нашим колегам в НУБіП України, а саме завідувачу кафедри аграрного, земельного та екологічного права В.М. Єрмоленку, доктору юридичних наук, професору О.В. Гафуровій, кандидату юридичних наук, доценту М.А. Дейнезі та кандидату юридичних наук, доценту кафедри О.П. Кулинич. А також висловлюємо вдячність кандидату юридичних наук земельного та аграрного права КНУ ім. Тераса Шевченка С.І. Марченко та кандидату юридичних наук І.С. Сюйві.

«Під час поїздки ми стільки усього цікавого побачили і звичайно повернулися до Луцька, натхненними на нові звершення. Найбільше прагнення до вдосконалення підготовки юристів у Луцькому НТУ перейняли наші студенти, адже вони розуміють, що є першим набором правників, а відтак можуть стати основою для формування у перспективі цілого факультету. Тому вони уже готові докласти зусилля для розвитку нашої кафедри і нашого університету, а досвід, який ми здобули у Києві, є запорукою успішної реалізації наших задумів», - ділиться враженнями Алла Земко.

Серед планів, які уже готова реалізовувати молодь - формування колективу, що займатиметься право-просвітницькою роботою у школах, консультацією учнів, що водночас дозволить вдосконалювати володіння юридичною мовою, здобувати практичні навики та стане потужним профорієнтаційним заходом.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ