Перейти до основного вмісту

Представники Посольства Франції у Луцькому НТУ

Із запрошеннями співпрацювати до Луцького національного технічного університету прибули представники Посольства Франції в Україні. Серед гостей: аташе з питань наукового та університетського співробітництва Сільвен Ріголле та аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето.

Зі сторони Луцького НТУ зустрічали представників посольства у перемовинах проректори із науково-педагогічної роботи Валентин Талах та Сергій Шимчук, проректор з адміністративно-господарської роботи Андрій Щерба та начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Корнейко.

«Користуємося нагодою відвідати ваш університет. Ми впевнені, що ви є потенціальним партнером для французьких університетів і звичайно ми хотіли б поговорити про те, яку роль може мати французька мова у вашому ЗВО, які є партнерські стосунки із іншими університетами, аби могли зрозуміти, що ми можемо вам запропонувати», - зазначають аташе.

Натомість Тетяна Корнейко засвідчила, що на жаль партнерських стосунків з французькими університетами Луцький НТУ немає, адже дуже мало студентів володіють французькою мовою, що безперечно створює певні складнощі під час навчання чи стажування.

«Більше ми працюємо із Польщею, Португалією, Великою Британією, а студенти переважно розмовляють англійською мовою, польською чи німецькою», - додає Корнейко.

Натомість Сергій Шимчук провів невеликий екскурс у ті спеціальності та напрямки, які є доволі потужними у Луцькому НТУ та які можуть претендувати на участь у спільних проектах із закордонними ЗВО.

«У нас доволі потужно розвивається напрямки матеріалознавства, транспорту, екології, досить сильні школи з економіки… Тому багато в чому ми могли би співпрацювати, єдине, що нам потрібно - говорити з приводу наукової роботи, у чому ми могли би бути дотичні і в якому плані ми можемо працювати, чи в рамках грантів чи спільних досліджень», - зазначає проректор.

Зацікавилися представники посольства науками комп’ютерного, машинобудівного та економічного спрямування, що викладаються у Луцькому НТУ, на базі яких можна вибудувати цікаву й ефективну співпрацю з університетами Франції, шляхом стажування студентів чи викладачів. Крім того, цікавою сферою для реалізації спільних проектів може стати проведення спільних наукових досліджень, робота у лабораторіях тощо. Крім того, аташе зазначають, що у Франції є університети, які шукають партнерів, тому посольство може сприяти налаштуванню контактів із ними. Тим паче, 2018/2019 рік названий роком французької мови, тому палітра для співпраці, додають спікери, дуже широка.

Водночас, представники посольства розповіли про свою діяльність, що стосується підтримки освітніх проектів в Україні відповідно із заохоченням до вивчення французької мови.

«Посольство Франції підтримує проекти, програми для навчання студентів, викладачів, вчителів, а також конкурси, в яких призи - поїздки у Францію. Крім того, відбувається стажування і підготовка викладачів з різних сфер. Щороку спеціально для викладачів ЗВО скликається семінар, за результатами якого, викладачі роблять публікації виступів на цьому колоквіумі. Безперечно, ми готуємо проведення різних конкурсів для студентів та учнів, зокрема, конкурс для дітей франкомовної пісні. Саме таким чином ми підтримуємо українські структури, або пропонуємо власні проекти.  Водночас, у різних містах України функціонує мережа з 6 французьких альянсів, також є 9 університетів членів всесвітньої асоціації університетської франкофонії. Ця мережа розвивається, щоби отримати можливості стажування, участі у різноманітних програмах тощо», - зауважує Фабріс Пето.

Тож, сторони домовилися напрацювати цікаві пропозиції, які можна було б успішно реалізовувати спільно із закладами освіти Франції, або ж за підтримки Посольства Франції в Україні. Згодом напрацьовані пропозиції будуть засвідчені відповідними меморандумами.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ