Представники однієї із кращих компаній у Європі зі створення охоронних систем Ajax провели семінар для студентів та викладачів ЛНТУ. Вони влаштували дводенну зустріч із зацікавленими  слухачами.

Стартувало знайомство із факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій, а наступного дня фахівці із безпеки зустрілися з представниками економічних, технічних та ІТ-спеціальностей.

семінарсемінарсемінарсемінар

Головними спікерами заходу були консультант технічного відділу консультування з питань технічної підтримки Олексій Ціцілін та менеджер з розвитку бізнесу Андрій Дирів.

Головна мета зустрічі із аудиторією ЛНТУ, розповідають представники Ajax, - розповісти якомога більше про компанію, про її досвід масштабування та виходу на світовий ринок, поділитися тими знаннями й можливостями, що сприяють підвищенню рівня професійності спеціалістів, які працюють або прагнуть працювати у галузі охоронних систем.

Під час семінару із представниками економічних спеціальностей, зазначає Олексій Ціцілін, основною темою розмови стало те, як утворилася компанія й поступово збільшувалася із локального стартапу, із кількома співробітниками, до великої міжнародної компанії. Спеціалісти Ajax поділилися власним досвідом розбудови масштабної компанії, навели приклади ризиків, із якими стикалися, виходу на широкий ринок та розширення кваліфікованого персоналу.

семінарсемінарсемінар

«Сьогодні ми розказували про те, як компанія розпочинала свій розвиток, з чого починалася розробка девайсів, збільшення обсягів виробництва.  Говорили про масштаби компанії, як усе розпочиналася з маленького кабінету на 10 співробітників і масштабувалося до великої міжнародної компанії, яка є у майже 200 країнах світу, із понад 2 тисячами працівників. Це постійне розширення,  ми знаходимося у постійному розвитку і збільшенні компанії», - ділиться технічний спеціаліст Ajax.

Другу частину зустрічі супроводжувала більш технічна тема: «Ми розповідали про архітектуру системи та як вона працює, про взаємодію з нашими серверами, як вони працюють і навіщо потрібні, розказували про протоколи, як спілкується обладнання і навіщо ми розробляли свої власні протоколи. Крім того, ми розповіли про девайси і пристрої, які кейси та задачі вони закривають, які у них є можливості і, які проблеми на об’єкті можна вирішувати обладнанням Ajax», - каже Олексій.

семінарсемінарсемінарсемінарсемінар

Разом з тим, фахівці міжнародної компанії акцентували увагу на взаємодії користувачів із системою, довірі та взаємодії системи з професіоналами в системі безпеки, тобто з інсталяторами, охоронними та монтажними компаніями. Найцікавішим для студентів став огляд  освітніх програм, тобто Ajax Академії. Вона створена для того, аби підвищувати рівень кваліфікації спеціалістів, які взаємодіють із обладнанням Ajax.

«У нас вибудувався ефективний діалог з аудиторією, звучали дуже цікаві запитання і щодо розвитку і щодо взаємодії з охоронним компаніями. Оскільки переважна більшість аудиторії це студенти, чимало запитань стосувалися працевлаштування. Нам було дуже цікаво поспілкуватися зі студентами, тому що це наші потенційні майбутні колеги, які згодом прийдуть у компанію і братимуть участь у розробці девайсів, їхніх тестуваннях та продажах. Тому це також нам дуже цікаві та важливі теми», - зауважують спікери.

семінарсемінарсемінарсемінар

Варто зазначити, що Ajax Systems — найбільш титулована бездротова система безпеки в Європі. Це технологічна компанія, спеціалісти якої винаходять і патентують рішення на межі можливостей науки та оснащують ними свої системи. Пристрої Ajax працюють у найекстремальніших умовах, щоб у потрібний момент запобігти трагедії. Більше того, продукти Ajax представлені у понад 120 країнах і забезпечує безпекою більше 2 мільйонів об’єктів в усьому світі.

Ініціатором заходу виступив доцент кафедри АКІТ Віктор Сацик. Серед слухачів, окрім студентів та викладачів, були інсталятори компанії Ajax в м.Луцьк - випускники ЛНТУ Олександр Сацик та Микола Чикірда, які наповнювали виступ розповідями про практичне впровадження девайсів Ajax.

семінарсемінарсемінарсемінарсемінар