Про співпрацю Луцького НТУ з Товариством Червоного Хреста

5 березня 2015 року відбулось засідання Правління Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за участю керівників медичних закладів міста та області, а також представників громадських організацій та засобів масової інформації. На засіданні з доповіддю про результати роботи Товариства за 2014 рік і перспективи діяльності на 2015 рік виступила Голова Правління обласної організації Товариства Червоного Хреста Валентина Пришко. В обговоренні доповіді взяли участь посадові особи міста Луцька та області, представники від Товариства та від громадськості.

Від Луцького НТУ в обговоренні доповіді взяв участь член Правління проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бондарський.

Луцький національний технічний університет співпрацює з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України вже багато років, починаючи ще з 1966 року, коли був створений на Волині вищий навчальний технічний заклад – відділення загально технічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту. З того часу практично кожен студент та викладач університету був і є прихильником або активістом Товариства Червоного Хреста України.

Особливо активізувалась робота зі сприяння Товариству в останні роки. У 2012 році студенти та працівники університету зібрали кошти для вразливих верств населення, нужденних людей, які не мають засобів для отримання медичних послуг у розмірі 6000 гривень, у 2013 році – 10475 гривень, а у 2014 році – у розмірі – 11250 гривень.

Колектив університету активно підтримував благодійні проекти із профілактики ВІЛ/СНІД, боротьби із туберкульозом та допомоги пораненим воїнам АТО.

Весною 2014 року у зв’язку з нагальною необхідністю обласна організація Червоного Хреста провела в університеті набір волонтерів для навчання з основ надання першої допомоги та догляду за хворими і пораненими. Були організовані навчальні групи для всіх бажаючих серед студентів, викладачів та співробітників Луцького НТУ для підготовки до роботи в лікарнях та госпіталях.

В університеті силами міської організації Червоного Хреста був організований інформаційний пост з метою залучення молоді до лав волонтерства та запобігання поширенню найбільш небезпечних захворювань.

Також було організоване безкоштовне навчання студентів та співробітників університету надання першої медичної допомоги при нещасних випадках з видачею сертифікатів міжнародного зразка. Працівниками міської організації були прочитані лекції щодо діяльності Товариства Червоного Хреста на Волині.

«Ми вдячні обласній організації Червоного Хреста, особисто Валентині Степанівні та Михайлу Федоровичу за сприяння у налагодженні співпраці між нашими організаціями, зокрема за надання університету двох дошок для лекційних аудиторій. Є нагода подякувати і Наталії Столярчук, яка нещодавно очолювала міську організацію Червоного Хреста, і Марії Іщик – старшій патронажній медичній сестрі та Наталії Домбровській – патронажній медичній сестрі, які приклали чимало зусиль для належної організації просвітницької діяльності Товариства в нашому університеті. Переконаний, що співпраця між Луцьким НТУ та обласною організацією Червоного Хреста буде продовжуватися та розвиватися», – зазначив у своїй доповіді Олександр Бондарський.

Галина МИКИТЮК