Професор Луцького НТУ – на Форумі «Експорт агропродовольчої продукції: нові можливості для українських товаровиробників»

14 грудня 2018 року професор кафедри менеджменту Луцького НТУ Божидарнік Т.В. взяв участь в роботі Форуму «Експорт агропродовольчої продукції: нові можливості для українських товаровиробників». Організатором виступив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», з яким економісти-аграрники Луцького НТУ мають давні партнерські відносини. Даний захід був проведений в рамках II-ої міжнародної виставки «UKRAINIAN FOOD EXPO 2018» у Міжнародному Виставковому Центрі (Броварський проспект, 15, м. Київ), яку відвідали понад 3000 гостей.

На заході виступали представники українських підприємств виробників в аграрному секторі та спеціалісти в області експорту, представники освіти, науки та громадських організацій. В ході форуми обговорювалися наступні питання: шляхи виходу українських виробників аграрної продукції на міжнародні ринки; можливості розширення меж експорту вітчизняних агровиробників; сучасні тенденції експорту агропродовольства.

Спікером заходу був Пугачов Микола, д.е.н., заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», що виступив з вступною темою: «Регіональні споживчі тенденції світового продовольчого ринку». Мудрі поради для початківців-експортерів лунали від Олега Мірошниченко, тренера-консультанта з питань експорту на європейські та міжнародні ринки на тему «Етапи та елементи розробки експортних стратегій». Жваві дискусії були після виступу Володимира Пугачова, к.е.н., члена групи експертів з питань сільськогосподарської торгівлі в Європі та Центральній Азії FAO, асоціація «Дунайська соя», на тему «Останні тенденції та прогноз їх розвитку щодо вимог імпортерів до сої та продуктів її переробки в країнах ЄС в контексті забезпечення простежуваності та сталості аграрного виробництва».

Наступні теми були не менш цікаві:

-«Вибір перспективних ринків для експорту агропродукції» (Панкратов Андрій, аналітик агропродовольчих ринків, міжнародний консультант FAO).

-«Особливості експорту органічної продукції» (Галашевська Юлія, експерт з контролю експорту органічної продукції компанії «Органік Стандарт», керівник відділу по роботі з клієнтами компанії «Органік Стандарт», член офіційної робочої групи «Імпорт» (WG Import) Спілки європейських органічних сертифікаційних органів (EOCC – European Organic Certifiers Council)).

-«Оподаткування експортних операцій» (Ельвіра Ткачова, експерт з питань оподаткування ГО «Інститут податкових реформ», головний редактор журналу «Агро про»).

-«Алгоритм роботи з міжнародними ринками для підприємств харчопрому» (Богдан Шаповал, генеральний директор Ради з питань експорту продовольства).

На завершення виступів учасники Форуму підвели підсумки та погодились, що такі заходи дуже необхідні всім сторонам: владі, виробникам, бізнесу, науковцям та громадським інституціям.

Вдячний Надії Столярчук, Голові Ради молодих вчених Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», одній з кращих випускниць Луцького НТУ, за запрошення на Форум і плідну співпрацю між нашими установами.

Отримані нові знання, ідеї та висновки після форуму Тарас Божидарнік використає в подальшій науковій роботі та при викладанні дисципліни «Менеджмент ЗЕД».

Професор кафедри менеджменту Божидарнік Т.В.