Перейти до основного вмісту

Професор португальського університету зустрівся зі студентами Луцького НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч студентів із професором Політехнічного Інституту Браганси (Португалія) Луісом Фролен РібейроДо Луцька викладач із далекої Португалії прибув, аби зустрітися з українськими студентами та розповісти їм про можливість навчання у закордонному ЗВО за програмою подвійного диплому магістра.

Організаторами зустрічі виступили начальник відділу міжнародних зв’язків Луцького НТУ Тетяна Корнейко та завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, координатор програми подвійного диплому Лариса Савош.

До участі у спілкуванні з професором були запрошені студенти 4 та 5 курсів, а також декани, викладачі та усі охочі дізнатися більше про можливість навчання за кордоном.

«Як ви знаєте, наш університет активно включився у розробку і впровадження програм подвійних дипломів. На даний час Луцький НТУ має більше 15 активних програм подвійних дипломів з різних спеціальностей. Ми дуже тішимося з того, що наш університет працює у такому сучасному напрямку і має значну практику. Тож, ви маєте прекрасну можливість і я хочу побажати вам її використати. Нашим основним партнером наразі є Політехнічний Інститут Браганси, з яким ми маємо 12 програм подвійних дипломів», - зазначила Лариса Савош, звертаючись до студентів.

Своє чергою, Луіс Рібейро зазначив, що уже 5 років поспіль Політехнічний Інститут Браганси є першим у рейтингу ЄС серед португальських політехнічних закладів освіти: «Дуже важливо, що ми сприймаємо усіх студентів за своїх, а не просто як візитерів. Вони мають такі ж права як португальська молодь. А це право на якісну освіту, доступ до усіх навчальних баз, лабораторій, бібліографічних  даних, право на отримання страховки всередині університету тощо».

Вартість програми подвійного диплому в Португалії становить 1090 євро за навчальний рік (яку можна виплатити десятьма частинами) та витрати на процес визнання (10 євро плюс 1,50 євро/ за визнаний кредит). Крім того, студенти матимуть можливість безкоштовно відвідувати курси португальської мови.

Водночас, Луіс Рібейро розповів, що подавши заявку на цю програму, студенти матимуть змогу навчатися протягом одного року у мультикультурному навчальному закладі, де майже 30% студентів не є португальськими. ІРВ має сучасні та добре обладнані навчальні об’єкти а саме лабораторії, майстерні, центр ресурсів та бібліотеки, пропонує WI-FI у всіх його корпусах. Студенти також можуть отримати доступ до онлайн-ресурсів, таких як наукова і документальна інформація, а також до сучасної платформи електронного навчання. Крім того, ІРВ має сучасний спортивний комплекс, який включає в себе кілька ігрових кортів та спортивних майданчиків, олімпійську атлетичну доріжку, а також забезпечує міжрелігійний простір в університеті для студентів різних віросповідань.

За словами Луіса Рібейро, головна ідея програми подвійного диплому – це визнання результатів навчання студента в одному університеті іншим і навпаки. Студент повинен провчитися перший рік у Луцькому НТУ і повністю закінчити теоретичний курс. Політехнічний Інститут Браганси визнає усі дисципліни, які вивчив студент в Україні. Наступного року здобувач освіти може поїхати до Браганси і в залежності від курсу матиме додатково два-три предмети, практику і підготовку дипломної роботи. Підсумки другого року навчання, згідно з договором про співпрацю, Луцький НТУ також визнає. Дипломну роботу студент пише англійською мовою та має двох керівників: з Політехнічного Інституту Браганси і Луцького національного технічного університету. Керівники між собою контактують, окреслюють шляхи співпраці. Відбувається захист однієї дипломної роботи. Так здобувач фактично координується з двох сторін, виконуючи вимоги обох сторін. Такий досвід роботи уже був випробуваний на факультеті бізнесу Луцького НТУ, адже луцькі студенти уже їздили до Португалії за программою подвійного диплому.

Крім того, запевняє професор, за час навчання студент отримує два дипломи, написавши і захистивши фактично одну наукову роботу. Навчання здійснюється англійською мовою і для цього не потрібен сертифікат на рівень володіння нею, хоча знати іноземну мову потрібно на рівні В2 для того, аби нормально навчатися.

«Диплом є документом європейського зразка і визнається усіма країнами ЄС автоматично. Наш диплом є свідченням високоякісної європейської освіти, адже університет має відзнаки якості ЄС, тим паче перебуває у складі консорціуму кращих європейських ЗВО. Якщо студент гарно себе зарекомендував під час навчання, він може отримати запрошення і стипендію для проходження практики у компанії», - додає Луіс Рібейро.

Після розповіді португальського професора, студенти активно цікавилися навчанням за кордоном та ставили різні питання. Зокрема, молодь цікавили умови проживання у Брагансі, тож Луіс Рібейро поінформував, що Браганса - це невелике містечко, яке має 25 тисяч населення, серед них, 7 тисяч – це студенти університету, фактично це студентське містечко. З них 2 тисячі – здобувачі освіти із більше 70 країн світу. Це таке собі мультикультурне середовище, дуже цікаве для молоді. До того ж,студент, перебуваючи у Брагансі отримує ІD картку і може розраховувати на студентські знижки в межах міста, країни та ЄС. Він також додає, що студенти можуть проживати у гуртожитку університету, або ж орендувати квартиру.

«У нас все дуже добре організовано та автоматизовано. Надзвичайно хороша їдальня, де за 2,30 євро студент отримує повне меню, що складається із першої страви, закусок, різних видів салатів, других страв із м’яса та риби, овочів та фруктів, десертів», - зазначає професор.

Насамкінець, спікери розповіли про те, як подати заявку на участь у програмі. Для цього необхідно зареєструватися у відділі міжнародних звязків Луцького НТУ. Нині заявки відкриті для студентів 1-го курсу магістрів з наступних спеціальностей:

-міжнародні економічні відносини;

-підприємництво та біржова діяльність;

-логістика;

-маркетинг;

-менеджмент;

-економіка;

-облік і оподаткування;

-прикладна механіка;

-автоматизація та компютерно-інтегровані технології;

-будівництво та цивільна інженерія;

-екологія;

-компютерні науки.

Для отримання додаткової інформації звертатися:

Вул.. Львівська,75, корпус «Б», каб. 220 (відділ міжнародних звязків) 0332 746 150

Вул.. Софії Ковалевської, 29, каб. 222 (к-да міжнародних економічних відносин) 095 344 33 73 (координатор програми Лариса Савош)

https://www.facebook.com/inter.lntu

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014989840745

 

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1122579774562738

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ