Перейти до основного вмісту

Python, Java та JavaScript: зустріч ІТ-спеціалістів зі студентами ЛНТУ

У Луцькому НТУ сьогодні відбулася зустріч студентів із провідними ІТ-спеціалістами. Окрім того, що фахівці однієї з найпопулярніших професій розповіли про особливості своєї роботи та кар’єрної реалізації, вони влаштували для молоді такий собі зріз знань, аби запропонувати цілком безкоштовне навчання та можливість працевлаштування.


Привітала у стінах ЛНТУ креативних та перспективних спікерів ректор університету Ірина Вахович. Вона закликала студентів  бути натхненими обраною справою та використовувати максимум можливостей, які їм надає університет та запрошені лектори й потенційні роботодавці.

«Це молоді хлопці, які теж були першокурсниками одного з технічних ЗВО України, це креативні люди, які розкажуть як себе знайти в сфері ІТ. Україна конкурентна за різними напрямками і ІТ – один із них.Я бажаю кожному натхнення і щоб ви розуміли, що все залежить виключно від вас та усі можливості, які ми створюємо – для вас», - наголосила Ірина Вахович.

Варто зазначити, що захід влаштували на факультеті комп’ютерних та інформаційних технологій ЛНТУ за ініціативи декана Інни Кондіус. Водночас, учасниками зустрічі стали не лише першокурсники ІТ-факультету, а усі бажаючі студенти, які цікавляться комп’ютерними науками та навіть студенти Технічного фахового коледжу ЛНТУ.


Отож, спікерами заходу стали  Костянтин Кондіус (Team Lead, «ZoolaTech»), Тарас Пашкевич (Solution Architect, «Tangibly»), Андрій Теологов (Solution Architect, «Tangibly») та Іван Панков (Team Lead, «Oracle». ІТ-спеціалісти розповіли про себе, про напрямки своєї діяльності та шлях становлення у професійному середовищі. Вони акцентували увагу на різновидах проектної роботи в ІТ, актуальні стеки технологій для фронтенд/бекенд розробки та перспективах працевлаштування.


«Ми живемо в дуже цікаві часи, тому що ще 10 років тому було очевидно, що за ІТ стоїть майбутнє, але майбутнє вже наступило. Неможливо уявити галузь, в якій ІТ не пустило б свої коріння. Попит на цю сферу в Україні дуже високий і з кожним роком продовжує зростати, а у нашій країні досягнула неймовірного «БУМу» і пандемія зіграла не останню скрипку в цьому оркестрі розвитку ІТ в Україні. Зараз це модно, стильно, молодіжно, високооплачувано та солідно і має дуже великий попит, зокрема в частині українських розробників», - розповідає Костянтин Кондіус.


Унікальність зустрічі полягала ще й у тому, що студенти мали можливість показати свої здібності ІТ-спеціалістам і «пробити» шлях в успішне майбутнє. Так, для молоді влаштували окремі зустрічі з менторами за трьома напрямками: Python, Java та JavaScript, метою яких є набір зацікавлених студентів у групи для навчання за обраним напрямком та співбесіди (тестування рівня знань) на позицію Junior Software Developer.   

«Це такий собі зріз поточних знань, бо доволі багато студентів зацікавлені у тому, щоб навчатися і бути працевлаштованими. За результатами тестування, розподілимо студентів за різними рівнями, тобто для початківців зробимо окрему групу, де дамо базові основи, а ті, хто покажуть високий рівень знань у тестах - будуть відокремлені в іншу групу, де ми будемо вчити більш складні речі. Наприкінці навчання, робитимемо комплексний, максимально наближений до комерційного, проект, за результатами якого, будемо пропонувати працевлаштування в компанії», - додає Костянтин Кондіус.

Водночас, виконання проекту може бути зараховане як практика, а власне його презентація – як дипломний проект.

Навчання відбуватиметься у віддаленому форматі. Раз на місять ІТ-фахівці приїздитимуть для проведення лекцій і практичних занять та надання консультацій і професійних порад.

Неабиякою перевагою такого навчання є його безкоштовна основа. Як розповідають організатори, «це історія не про те, що ми хочемо заробити; ми хочемо навчити, аби запропонувати студентам роботу і вони самі змогли заробляти».


«Ми не пропонуємо курси в класичному вигляді, де вам кажуть, що за три місяці з вас з нуля зроблять супер розробника. Ми пропонуємо взаємовигідні умови, де студенти спрямують свій час на вдосконалення навичок і знань. Винагородою цьому буде гідне працевлаштування. Основна мета - не сертифікати, а отримання практичних навичок та високооплачуваної і цікавої роботи», - додає Кондіус.

Офіційним підтвердженням співпраці та реалізації намірів, стало підписання відповідного меморандуму між ректором ЛНТУ Іриною Вахович та Костянтином Кондіусом.


Ілона Карпюк, Марія Бандура - відділ іміджу та промоції