РАЕС стала новим стратегічним партнером ЛНТУ

Делегація Луцького національного технічного університету на чолі з ректором Іриною Вахович із робочим візитом відвідала Рівненську АЕС, підсумком якого стало заключення домовленостей про співпрацю та підписання  договору між сторонами. Метою підписанння договіру є посилення процесу інтеграції між наукою, освітою та виробництвом, а також взаємовигідне поєднання наукового потенціалу із практичним досвідом роботи.

Так, у складі делегації ЛНТУ, разом із ректором, Рівненську АЕС відвідали проректор із НПР та партнерства Надія Ковальчук, декан факультету АБД  Олександр Андрійчук та завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Юрій Грицюк. Після знайомства з електростанцією та її технічною базою, відбулося обговорення можливостей взаємодії з генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним та його заступником з персоналу Ігорем Вітковським, в підсумку якого ректорка ЛНТУ Ірина Вахович та Павло Павлишин підписали документ, який значно розширить можливості співпраці між закладом вищої освіти та енергетичним підприємством.

Відповідно до договору співпраця буде охоплювати, насамперед, підготовку фахівців технічних спеціальностей, однак передбачається й подальше поширення співпраці на інші сфери. Також спільно організовуватимуться заходи наукових і практичних конференцій, семінарів і практикумів, симпозіумів тощо. Атомники й освітяни сприятимуть співробітництву в наукових проектах та програмах, у розвитку та використанні сучасних інформаційних технологій.

«Наше завдання, як закладу вищої освіти, генерувати й розвивати знання молодого покоління та готувати кадри відповідної кваліфікації. Технічна освіта –  це основа розуму, який фактично формує науково-технічний прогрес і загалом прогрес розвитку суспільства», - зазначила ректор Ірина Вахович.

Відтак, в рамках співпраці, ЛНТУ надаватиме необхідну інформацію про освітні програми, навчальні плани, програми практик, стажувань та залучатиме до роботи в іспитових комісіях провідних фахівців електростанції для підсумкового оцінювання якості підготовки випускників. Однією із затребуваних для електростанції спеціальностей, які готує ЛНТУ, є «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Як зазначає декан ФАБД Олексадр Андрійчук, співпраця між організаціями надзвичайно важлива для обох сторін:
«Рівненська АЕС є для нас одним із надпотужних стейкхолдерів. Для вдосконалення освітнього процесу та покращення якості надання освітніх послуг важливо контактувати із майбутніми роботодавцями наших студентів. Такий процес, передусім, допомагає краще зрозуміти потреби обох сторін та налагодити повне взаєморозуміння.

Також, важливим у цьому процесі взаємодії є безпосереднє залучення студентів до ознайомлення з виробничими процесами у вигляді екскурсій та проходження практики. Тому, ми домовилися, що наступного разу делегація від ЛНТУ включатиме студентів нашого факультету, а  студенти-електроенергетики матимуть можливість бути залученими до процесів виробництва», - розповідає Олександр Андрійчук.

Тож дякуємо керівництву Рівненської АЕС за чудовий прийом, надзвичайно раді співпраці та очікуємо плідних результатів!

Олена Третяк, відділ іміджу та промоцій

за матеріалами https://www.rnpp.rv.ua/raes-ta-lntu-uklali-dogovir-pro-spivpraczyu?fbclid=IwAR18dKDxrdScLm79fvt_7lkMsrVHCNnJhTzbrI75IZfus3U1DT01m-wJgoI