Ректор Луцького НТУ підписав меморандум з об’єднанням роботодавців

Уже багато років Луцький національний технічний університет плідно співпрацює із Волинським обласним об’єднанням роботодавців. Одні із основних напрямків діяльності організації – сприяння становленню ринку робочої сили, збалансування її попиту й пропозицій, запобігання масового безробіттю шляхом поліпшення умов праці, створення нових робочих місць, забезпечення раціональної структури зайнятості населення та виконання соціально-економічних програм, спрямованих на збільшення обсягів виробництва і послуг, підвищення їх конкурентоспроможності. Така діяльність напряму співвідноситься із метою, на яку спрямований Луцький НТУ. Університет направлений на систематичне підвищення рівню кваліфікації випускників, пошук та налагодження зв’язків із підприємствами, а основне – розвиток та збагачення нашої держави.

Відтак, для підсилення взаємовідносин та напрацювання основних пунктів співпраці, ректор Петро Савчук провів робочу зустріч із новим керівником волинського об’єднання роботодавців, відомим українським бізнесменом, cпіввласником та генеральним директором «Modern-Expo Group» Петром Пилипюком.

Під час розмови сторони обговорили свої бачення й очікування, визначили спільні напрямки, можливості та перспективи. Домовилися про чітку та сплановану взаємодію, обмін ідеями, пропозиціями, а також обумовили майбутні відносини.

Як зазначив ректор, для Луцького НТУ дуже важливо розширювати межі співпраці із роботодавцями, адже це прямий шлях до підвищення рівня кваліфікації сучасного випускника.

«Якісний випускник – пріоритет нашого ЗВО. Тому зараз ми докладаємо максимум зусиль, щоб постійно покращувати рівень освіти. Один із найкращих варіантів підвищення кваліфікації студента, я вбачаю, дуальну освіту. Ми уже достатньо давно працюємо у цьому напрямку і впровадили її елементи у навчальний процес, але нам потрібна ваша підтримка. З вашою допомогою зможемо розширити мережу роботодавців із якими співпрацюватимемо у цьому руслі. Усім зрозуміло, що робітничі професії потребують практики. Тому логічно, об’єднати ці два аспекти і надати студенту можливість отримати повноцінні практичні навички уже під час навчання. При цьому, у виграші лишаються обидві сторони: ми, адже будемо випускати уже готових спеціалістів із досвідом роботи, і ви – адже отримаєте готового висококласного працівника», - зазначає Петро Савчук.

Так, у ході зустрічі, сторони домовилися про чітку та систематичну підтримку, а також обрамили три основних напрямки співпраці: вибір партнерів для дуальної освіти, проходження практики на підприємствах, проведення спільних заходів із роботодавцями.

Як зазначив голова Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Петро Пилипюк, сучасний ринок праці дуже жорсткий та вимогливий, а відкриття кордонів стало стимулом для розвитку та видозмін не лише підприємства як структури, але й власне працівника. Тому важливість об’єднання зусиль та взаємопідтримки бізнесу й науки є безсумнівним.

«Нашою головною метою є акумулювання спеціалістів у нас в країні. Аби припинити відтік кадрів за кордон, ми готові до встановлення високої заробітної плати, яка хоч частково могла б конкурувати з європейською. До прикладу, на «Modern-Expo Group» середня зарплата складає 20 000 грн. Проте, це лише програма-мінімум, яку ми можемо виконувати зі свого боку. Щодо програми-максимум – це висококваліфікований персонал, який стимулює розвиток економіки підприємства настільки, щоб воно могло собі дозволити таку платню.

Сьогодні є чіткі і дуже високі вимоги до професіоналізму працівника та його рівня підготовки. Саме тому, я щиро хочу досягти високих результатів від нашої співпраці, щоб ми з роботодавцями зі своєї сторони, а ви – із кваліфікованими випускниками зі своєї, вступили в чіткий тандем та спільно працювали на благо економіки нашої держави», - підсумував Пилипюк.

Тож, результатом переговорів та домовленостей сторін стало підписання меморандуму про співпрацю Луцького національного технічного університету із Волинським обласноим об’єднанням організацій роботодавців. Насамкінець гостям провели ознайомчу екскурсію університетом та його лабораторіями, де студенти ознайомлюються з обладнанням, вчаться на ньому працювати та здобувають свій перший досвід.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1463083147179064