Ректор Луцького НТУ здійснив робочий візит в Олику

У рамках запровадження роботи Регіонального офісу підтримки ОТГ на базі Луцького НТУ, ректор Петро Савчук із професором кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Валентином Малиновським і доцентами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Ларисою Поліщук та Інною Тищук відвідали селище Олика.

Як відомо, Олика славиться історичними надбаннями, котрі потребують негайного відновлення та реконструкції і впевнено можуть зайняти одне із передових міць на карті туристичних об’єктів Волині.

За словами ректора Луцького НТУ Петра Савчука, замок Радзівіллів, В'їздна брама, Колегіальний костел та інші унікальні об'єкти мають бути відновлені.

«Унікальну пам'ятку давно потрібно було реставрувати та відновити. Це наша культурна спадщина та репутація держави! Луцький НТУ активно долучається до цієї ініціативи», - наголошує ректор.

Крім того, під час зустрічі із Олицькою селищною головою Оленою Кашевською, сторони детальніше обговорили історико-культурну спадщину та туристичний потенціал об’єктів, а також підняли питання перспективи підтримки громади в отриманні відповідного фінансування, зокрема з коштів міжнародної технічної допомоги.

«Вражені ресурсним потенціалом територіальної громади. На цій основі однозначно має бути створена самодостатня ОТГ. Окрім того - це перші результати роботи Регіонального офісу підтримки ОТГ на базі Луцького НТУ. Запрошуємо громади Волині до довгострокової та системної співпраці», - відзначив Петро Савчук.

Нагадаємо, Луцький НТУ уже має певні напрацювання у напрямку відновлення історичних пам’яток в Олиці. Так, в рамках підписаного про співпрацю меморандуму між ЗВО та Волинською ОДА, студенти долучилися до створення історико-культурного комплексу у селищі. Зокрема, працюють над облаштуванням автобусних зупинок в напрямку з Луцька до Олики та розробили ескізні пропозиції Ярмаркової площі селища у форматі 3D.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ