Розвиток товарознавчої науки –
шлях до безпеки та якості

В нинішніх умовах розвитку торгівлі особливу роль слід відвести товарознавству як науці, що розширює асортимент товарів, вдосконалює та розробляє їх класифікацію, досліджує їх якість та безпечність. Товарознавство як наука є визначальною при оцінці якості товарів, розробці науково-технічної документації на продукцію, підготовці фахівців з якості та безпечності товарів тощо.

І саме в рамках Європейських днів торгівлі в Україні на факультеті обліку та фінансів Луцького НТУ з 27 листопада по 3 грудня 2015 року було організовано Тиждень кафедри товарознавства та експертизи в митній справі.

Протягом тижня поважні гості ділилися науковим досвідом, нововведеннями у законодавчому полі, новими товарознавчими розробками та досягненнями. Так, д.т.н., проф., проректор з наукової роботи Херсонського національного технічного університету Людмила Чурсіна розповіла про інноваційні екологічні товари з лляної та конопляної сировини; провідний спеціаліст Інспекції з захисту прав споживачів у Волинській області Ірина Климчук висловила свій погляд щодо вдосконалення системи захисту прав споживачів в умовах євроінтеграції; експерт Волинської торгово-промислової палати Юлія Чміль високо оцінила теоретичну та практичну підготовку студентів при проведенні експертизи лляних тканин.

Вкотре дегустаційну оцінку своєї хлібобулочної продукції студентам-товарознавцям довірив ТОВ «Волиньагропродукт».

Також в період Тижня кафедри товарознавства та експертизи в митній справі відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю «Товарознавство непродовольчих товарів» Світлани Путінцевої. Члени спеціалізованої ради під керівництвом професора, завідувача кафедри ТЕМС Людмили Байдакової за участю ректора Луцького НТУ Петра Савчука оцінили розробку нового фільтрувального паперу на основі целюлози з волокон льону олійного.

Усі проведені заходи були цікавими та конструктивними, довівши, що товарознавство – це наука, яка динамічно розвивається, має великий потенціал і гідно представлена в Луцькому НТУ! До слова, деякі із заходів можна було побачити і в ефірах телеканалу «Нова Волинь».

Валентина Ткачук,
доцент кафедри товарознавства
та експертизи в митній справі