Перейти до основного вмісту

СЕМІНАР-ДИСПУТ НА ПІДТРИМКУ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ
«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

На підтримку щорічної акції «16 днів проти насильства» 6 грудня в Луцькому НТУ був проведений спільний семінар-диспут, що зібрав студентів-туристів (групи ТР-31, ТРс-11, ТР-11) та екологів (ЕОС-31) навколо теми «Види насильства та шляхи їх попередження: психологічний аспект». Захід організували і провели доценти кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Ірина Сушик та Лариса Тиха, а також куратор групи ТР-11 Інна Тищук.

 

Студенти спільно обговорили проблеми насильства, його види та наслідки. Зокрема, Мар’яна Бекмірзаєва ознайомила слухачів з різновидами насильства, що були і є частиною будь-якого суспільства. Особливу зацікавленість аудиторії та подальше обговорення викликала тема проблем насильства в сімї, викладена Юлією Мироненко; насильства над тваринами, розглянута Анною Хомич; проблема торгівлі людьми, окреслена Вікторією Боярською.

Найбільшу дискусію викликала тема екранного насильства (насильства в «медіа»), де студенти обмірковували потребу запровадження певних обмежень на медіапродукти, що містять елементи насильства.

 

Студентка Ганна Витрищук представила до обговорення тему свого дослідження «Гендерні стереотипи в мовленні» (науковий керівник – Лариса Тиха), в якому проаналізувала роль стереотипів та їх вплив на взаємовідносини між чоловіками і жінками.

 

 

Своїми міркуваннями щодо шляхів попередження насильства та практичними рекомендаціями, як чинити у випадку загрози життю поділився Дмитро Шабала. Студент зробив акцент на недосконалості законодавчої бази та недостатню просвітницько-виховну роботу різних інституцій у питаннях протидії насильству.

 

 Щорічна акція «16 днів проти насильства» завершується 10 грудня – відзначенням міжнародного дня захисту прав людини. Однак, теми, підняті учасниками семінару-диспуту є актуальними щодня і не обмежуються рамками акції.

Інна Тищук,
куратор групи ТР-11