Перейти до основного вмісту

Співпраця з Siemens

19 листопада кафедрою автоматизованого управління виробничими процесами Луцького НТУ спільно з ДП «Сіменс Україна» було проведено черговий науково-практичний семінар «Новітні технології промислової автоматизації в сучасних умовах».

В семінарі прийняли участь представники підприємств ПрАТ СП «Теріхем Луцьк», Модерн-Інжинірінг, Модерн-Експо, ТзОВ СП «Хемосвіт Луцькхім», ТзОВ «Захід-ТЕГ», SKF Україна, студенти спеціальності автоматизоване управління технологічними процесами та викладачі кафедри АУВП.

Провідний спеціаліст ДП «Сіменс Україна» Дмитро Горяка ознайомив присутніх з контрольно-вимірювальними приладами газової аналітики. Учасники семінару наочно ознайомились з роботою обладнання фірми Siemens.

Велика увага у доповіді приділялась проблемам безпеки виробництва та методам їх усунення завдяки використанню газоаналізаторів та комплексних газоаналітичних систем. Автоматизація виробництв з використанням приладів Siemens дозволяє значно підвищити безпеку виробництва та знизити витрати матеріалів.

Увагу присутніх було звернуто на роботу масових витратомірів, які дозволяють з високою точністю визначити значення витрат рідин та газів, а також густину і температуру матеріалів у потоці. Було представлено роботу програмованих рівнемірів радарного типу, які дозволяють виконувати заміри як для рідин, так і для сипучих матеріалів. Учасників семінару ознайомили з найновішим обладнанням для зважування, що містить швидкодіючі модулі з високою точністю вимірювання, аналогів яким у світі немає. Великий інтерес викликала демонстрація результатів роботи автоматизованих систем управління на діючих виробництвах.

 

Спеціаліст зі збуту ДП «Сіменс Україна» Максим Шалатінов представив присутнім нову лінійку контролерів LOGO, розповів про їх основні параметри та переваги. Було надано можливість детально розглянути різні модулі контролерів, їх конфігурацію та програмне забезпечення. Доповідач дуже детально і професійно розповів учасникам семінару про новітні розробки промислових контролерів Simatic.

Зацікавленість учасники семінару проявили до порівняння конструктивних і програмних властивостей центральних процесорів різних серій. Також великий інтерес викликав перегляд відео про випробування модулів контролера на надійність під впливом високих температур, тисків, вібрацій, рідин.

Доповідачі зазначили про можливість покращення знань англійської мови при перегляді англомовного каналу для навчання роботи з приладами Siemens.

Представники ДП «Сіменс Україна» передали на кафедру автоматизованого управління виробничими процесами програмне забезпечення Sizer для створення і обслуговування систем автоматизації на основі програмованих логічних контролерів Simatic. Це програмне забезпечення призначене для управління технологічними процесами у промисловості.

В результаті проведення науково – практичного семінару було досягнуто домовленість про подальшу співпрацю кафедри АУВП і ДП «Сіменс Україна».

Лариса Гуменюк,
завідувач кафедри АУВП