Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТАМ РОЗПОВІЛИ ПРО НАСЛІДКИ НАРКОМАНІЇ

1 грудня викладачі кафедри автоматизованого управління виробничими процесами організували зустріч студентів із практичним психологом Волинського обласного наркологічного диспансеру Оленою Собчук.

Психолог зазначила, що розвиток наркоманії в Україні щороку збільшується, а 70% наркоманів становить молодь до 25 років. Згідно статистичних даних глобального звіту Управління ООН з наркотиків і злочинності, на мільйон дорослого населення України припадає 43 смерті від наркотиків. Уживання наркотиків в Україні є незаконним і регулюється статтею 309 Кримінального кодексу. Зокрема, за незаконне виробництво, придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту передбачається покарання до трьох років позбавлення волі. 

 

Олена Олександрівна наголосила і на тому, що молодь нашої країни в основному ще «не навчилася» культурно проводити своє дозвілля. І проводиться воно, як правило, пасивно, нераціональним способом. Найбільш нездатними до осмисленої організації вільного часу виявляються ті підлітки, чиї батьки знаходяться на верхніх щаблях соціальних сходів.

Психолог розповіла, що звикання до наркотиків проходить набагато швидше, ніж до інших залежностей. Крім того, особливістю нашого покоління молоді є поступова зміна алкоголю (як атрибуту молодіжних дозвільних заходів) наркотиками, які стають невід’ємною частиною молодіжної субкультури, компонентом спілкування в підлітково-молодіжному середовищі.

Олена Олександрівна звернула увагу на те, що особи, які страждають алко- чи наркозалежністю, утворюють групу кримінального ризику. Оскільки підвищена агресивність, знижений поріг самокритики і розширення кола дозволеного, що супроводжують алкоголізм і наркоманію, з великим ступенем імовірності штовхають людину до порушення закону.

Протягом зустрічі студенти  уважно слухали лектора, а насамкінець ставили тематичні запитання: про генетичну спадковість, можливості позбутися різних видів залежностей тощо.

Леся Федік,
доцент кафедри АУВП