Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ
ДІЗНАЮТЬСЯ ПРО НОВЕ І ЦІКАВЕ

26 листопада 2015 року з ініціативи доцента кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Оксани Урбан в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для активних студентів Луцького національного технічного університету було організовано  поїздки в громади сіл Осьмиговичі, Зимне, Бобли з метою вивчення позитивного досвіду реалізації на практиці проектів з мобілізації громад та сталому розвитку.

У заході взяли участь 18 студентів факультету бізнесу груп МЕ-41, МЕ-11, МК-11), заступник декана факультету бізнесу Олена Баула та делегати від кафедр факультету – Віктор Загоруйко, Олег Ковальчук та Олена Лютак. 

 

Перша зупинка відбулась у ЗОШ І-ІІ ступенів с. Осьмиговичі, де координаційна рада проекту розповіла про мету та особливості фінансування, сфери діяльності, бюджет та результати попередньої діяльності. Досвід реалізації проекту був представлений у вигляді сонячних батарей, встановлених на новій реконструйованій покрівлі школи, які забезпечують освітлення коридорів навчального закладу.  Протягом попередніх двох фаз Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» значна кількість населення області покращило умови свого життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлення дитячих садків та шкіл, медичних пунктів, доступу до якісної води, енергозберігаючого вуличного освітлення. Місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

 


Фаза ІІІ проекту впроваджуватиметься протягом чотирьох років (20142017 рр.). Загальний бюджет 23,8 млн. євро. Діяльність Проекту МРГ буде спрямовано на відновлення  базової соціальної та комунальної інфраструктури, в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з  розвитком малого аграрного бізнесу, впровадження альтернативних джерел енергії.

У с. Бобли реалізовано уже два мікропроекти, які дали змогу відновити спортзал, здійснити заміну вікон на сучасні металопластикові конструкції, встановити сонячні батареї для освітлення класних кімнат та підігріву води.

 

Досвід впровадження проекту у с. Зимне відображений встановленням автономних вуличних ліхтарів на сонячних батареях.

Усі представники місцевих громад вказувати на позитивні зрушення, що відбулися у їхніх селах. Реалізація проекту дала можливість само організуватися мешканцям, фінансово долучитися до важливих і необхідних кроків щодо покращення соціальної інфраструктури, повірити у свої сили і не зупинятися на досягнутому. Реальний практичний досвід реалізації соціальних інвестиційних проектів був цікавий і студентам і викладачам Луцького НТУ, які щиро подякували організаторам за надану можливість взяти участь у заході і бажання повторити таку поїздку у майбутньому.

«Приємно вражений сьогоднішнім днем і радий що є такі люди, які дбають про село та розвивають інфраструктуру громад нашої країни», – ділиться враженнями від поїздки Костянтин Чернюк, студент групи МЕ-41.

А студентка групи МК-11 Софія Зубовецька додає: «Завдяки роботі проекту МРГ я помітила, наскільки покращились умови життя звичайних селян. Особливо мене вразила школа у селі Осьмиговичі, на даху якої були встановлені сонячні батареї.  Із задоволенням відвідаю й інші цікаві місця, де працювали громади, адже саме завдяки таким проектам наша країна крок за кроком  наближається до Європи».

Надія Хвищун,
декан факультету бізнесу