Перейти до основного вмісту

Студенти Луцького НТУ представили сучасні технології в машинобудуванні та транспорті

Студенти факультету машинобудування та технічного коледжу Луцького НТУ взяли участь у ІХ науково-технічній конференції «Сучасні технології в машинобудуванні та транспорті». Молодь представила власні дослідження, актуальні для сьогодення, а також перспективи їх використання у місті Луцьку й в Україні в цілому.

Передусім привітав учасників заходу заступник декана машинобудівного факультету з наукової роботи, к.т.н., доцент Віктор Самостян:

«Приємно, що наші студенти активно займаються науковою роботою. Цього року ми випустили достатньо товстий збірник наукових тез. Сьогодні радує око, що на заході присутні студенти починаючи від 1 курсу до магістрів, тобто ми зайняли широкий спектр студентів. Дуже приємно, що вони щось роблять, чимось цікавляться і займаються, ми приділяємо цьому велику увагу. Ця конференція дає можливість студентам 1-2 курсів ознайомитися зі своїм майбутнім, а студентам старших курсів, особливо магістрам, висловити власні думки, показати напрацювання. Тому бажаю вам не зупинятися на досягнутому, працювати далі у галузях науки, щоби у вас все вдавалося».

Своєю чергою, не зупинятися на досягнутому і продовжувати розвиватися та примножувати здобутки закликав студентів проректор із науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук:

«Хочу підкреслити, що сьогодні уже вдев’яте відбувається ця конференція і завжди на високому рівні. В різні часи вона проводиласяпо різному і був період, коли вона працювала спільно з кафедрою іноземних мов. Тоді студенти доповідали іноземними мовами, достатньо цікаві й ґрунтовні були доповіді. І сьогодні ми продовжуємо розвивати студентську науку. Буквально нещодавно ми отримали інформацію про те, як студентська наука розвивається у нашому університеті. Так, серед ЗВО ми посіли 12 місце за кількістю переможців у студентських конкурсах робіт і в другому турі олімпіад. Це дуже значні досягнення, бо ми вибороли 12 сходинку з 250 ЗВО України державної і приватної форм власності. Водночас, ми посідаємо 10 місце серед технічних ЗВО. Це дуже гарний результат, але його не було б без вашої участі, шановні студенти, і без мудрого керівництва, це ваш спільний результат. Звичайно, я вас прошу, щоб ви не зупинялися, а додавали приросту до цих цифр. Якщо порівнювати минулорічні і цьогорічні показники, то в нас є 25% приросту за кількістю переможців, тому я хотів би, щоб ця тенденція зберігалася. Хочу також зауважити, що кожен з нас починав із чогось малого: перші участі у конференціях, перші участі в олімпіадах, перші перемоги і здобутки – все це стимулює і підводить до того, що в подальшому у вас будуть успіхи. Я впевнений, що сьогодні ми почуємо багато ґрунтовних доповідей, які підготовлені вами і вашими керівниками, ви обміняєтеся досвідом, почуєте щось нове і корисне, будете самі розвиватися, розвивати університет, розивати нашу науку і державу».

Потому кожен зі студентів мав нагоду представити загалу власні дослідження і продемонструвати презентації. Так, Богдан Бойчук розповів про «Удосконалення технології збирання льону олійного, вирощеного в умовах Західного Полісся», про «Інфраструктуру велосипедного транспорту у Луцьку: перспективи» доповів Іван Слатов. В. Гусєв презентував дослідження на тему «Сепарування сипких матеріалів», О. Чайка підготував доповідь про «Дослідження економічності пройесу пиляння електричними ланцюговими пилками», а Р. Цаль про «Створення програмного забезпечення для демонстрації голографічних зображень». Студент Д. Казаков представив до уваги присутніх «Огляд механізмів транспортування матеріалів на швейних машинах», а І. Медвєдєв доповідь «Адаптація їздового циклу до реальних умов руху міських автобусів».

Насамкінець Віктор Самостян подякував доповідачам та закликав студентів 1-2 курсів долучатися до участі в конференції та демонструвати власні дослідження:

«Дякую усім доповідачам за змістовні і цікаві доповіді. Дякую студентам 1-2 курсів, які були пристуні, ви побачили, над чим працюють ваші старші колеги, тому бажаю і вам досягти цього ж рівня. Чекаємо ваших доповідей на нашій наступній конференції».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ