Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТИ ЛУЦЬКОГО НТУ СТАЛИ СТИПЕНДІАТАМИ
ФОНДУ ІГОРЯ ПАЛИЦІ «ТІЛЬКИ РАЗОМ»

24 студенти стали переможцями стипендіального проекту фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Перший етап конкурсу – це написання есе на тему свого проекту, після чого здійснювався відбір у другий тур. Другий етап передбачав презентацію ідеї, яка відбулася в Луцькому НТУ. Було представлено 20 проектів, із яких 7 у виконанні наших студентів здобули перемогу. Авторами кращих стали:

· Ірина Гаранчевська, студентка факультету бізнесу;

· Юлія Пустовіт, студентка факультету бізнесу;

· Світлана Мідик, студентка факультету бізнесу;

· Вілена Щербик, студентка факультету бізнесу;

· Василина Дунь, студентка факультету обліку та фінансів;

· Ольга Бакун, студентка факультету будівництва та дизайну;

· Богдан Дацюк, студент технологічного факультету.

 Велике зацікавлення стипендіальної комісії викликав проект студентки-другокурсниці кафедри дизайну Луцького НТУ Ольга Бакун. Її наставником є асистент кафедри дизайну Анна Дідух. Проект Ольги – це створення колекції шкільної форми із традиційним волинським орнаментом.

З дитинства Ольгу цікавить вишивка. На сьогоднішній день вона знаходить старовинні орнаменти вишивки наших територій Волині та Полісся і відновлює їх. Але мета полягає в тому, щоб ці орнаменти були не просто так відтворені і відновлені, а в тому, щоб дати нове життя вишивці нашого регіону в сучасному вбрані, а саме – в шкільній формі. Завдання полягає в тому, щоб випустити колекцію шкільної форми для дітей, які навчаються в місті Луцьку. Форма має бути з орнаментами волинської вишивки.

Наступне завдання – це розробка української традиційної сорочки. Для дітей (не важливо, чи хлопчик чи дівчинка) Ольга планує створити вишиванку, яка буде також з традиційним волинським орнаментом. Сорочка для дівчат буде відрізнятися тим, що більше вишивки буде на рукавах, а в хлопців – на грудях. Для волинського регіону звичним є ритмічне чергування геометричних фігур: зірок, ромбів, ламаних ліній. Маленькі деталі, вписані одна в іншу, переплітаючись, утворюють цілісний орнамент. Виконувати все це Ольга пропонує найпоширенішою технікою, яка називається «занизування». Це дуже давнє вишивання, воно імітує човникове ткацтво, створюючи щільні, лаконічні та в той же час вишукані композиції.

Ще одним завданням є вибір кольорової гами. Слід згадати, що для Волині характерні чорний, синій та червоний кольори. Чорний символізує землю, синій – воду, червоний – кров.

Колекція одягу для школярів включає в себе як одяг для хлопчиків, так і для дівчаток, які навчаються в одному класі, а, отже, повинні перегукуватися один з одним. Це є одним з основних вимог до колекції.

Діти мають з дитинства звикати до того, що костюм – це щось більше, ніж просто одяг. Безсумнівний плюс шкільної форми полягає в тому, що вона дещо пом’якшує видимі ознаки соціального розшарування серед дітей та підлітків.

Отже, ідеальна шкільна форма має бути пошита з хорошої тканини, що буде легко пратися і не втрачатиме колір. Хороша якість буде запорукою того, що і дитина буде задоволена своєю формою та матиме пристойний вигляд протягом навчального року.

Галина Мартинюк

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну