Перейти до основного вмісту

                   Транспортники Луцького НТУ на «Kromberg & Schubert»

У четвер у рамках вивчення навчальної дисципліни «Сучасні проблеми теорії і практики управління» студенти-магістри машинобудівного факультету спеціальності «Транспортні технології» відвідали інноваційне підприємство «Kromberg & Schubert».

На чолі з доктором економічних наук, професором Божидарніком Тарасом Вікторовичем студенти мали нагоду побачити підприємство, що займається виготовленням електричної проводки для автомобілів BMW, Mercedes, Mini та інших для того, аби вивчити тонкощі процесів виробництва і управління цими процесами.

На початку екскурсії молодь радо зустріли представники офісного відділу підприємства на чолі з пані Інною, яка супроводжувала студентів протягом всієї екскурсії та ділилась досвідом у кожній підсистемі роботи заводу. Розпочали огляд від центрального входу на виробництво, де знаходяться роздягальні для працівників. Там студентам провели інструктаж з техніки безпеки, після чого вони відправилися на виробництво.

Першим етапом перебування на виробництві була зона прийомки сировини та відповідно зона складування. Працівники розповіли про те, як їм вдається пришвидшити час доставки сировини на певний етап виробництва, а також збільшити кількість місць (рядів) зберігання. Це все за рахунок нового обладнання, а саме навантажувача, який розташований між рядами, рухається суто вперед і назад й розвертає тільки вили. За словами кураторів проекту, це рішення дало змогу скоротити час доставки та пошуку потрібної сировини, а відповідно підвищити продуктивність роботи. Вартість проекту склала 350 тис. євро, але ще не окупила себе, адже діє тільки 2 місяці. Після того студенти пройшлись усіма відділами виробництва, від порізки шнурів до складання комплектів проектів електричного обладнання автомобілів, дізнались про поділ робочих на групи, відповідно до кольору форми. Крім того, студентам розповіли як саме відслідковується товар, а також як вдається забезпечити менший відсоток браків та продукції, яка псується. Це все за рахунок системи «FIFO» (First in First out). Тобто, сировина, яка перша зійшла з конвеєра і перейшла на склад або інший цех, повинна першою перейти на наступний етап виробництва, відтак зменшується ймовірність простою сировини на певному етапі виробництва, а відповідно її зношення зводиться до мінімуму.

Також студенти мали змогу поспілкуватись з представником відділу логістики, що більше стосується їх спеціальності та почули всі відповіді на поставлені запитання щодо здійснення транспортного процесу перевезення вантажів, які, до речі, делегуються по аутсорсингу. Студентів вразила організованість роботи підприємства, в усіх аспектах, зокрема в управлінні персоналом, адже завод налічує понад 5 тисяч співробітників, а робота відбувається чітко, злагоджено, як механізм швейцарського годинника. Ще одним приємним фактом стало те, що підприємтво велику увагу приділяє переробці та утилізації сміття і відходів, адже в сучасних умовах екології це є одним з ключових факторів. Під кінець екскурсії студентам запропонували вакансії на підприємстві та заявили, що радо чекають спеціалістів у своїй галузі.

Студенти та викладачі Луцького НТУ вдячні керівництву інноваційного підприємства «Kromberg & Schubert» за можливість ознайомитись з усіма тонкощами роботи, процесами та за те, що мали змогу почути багато цікавої та пізнавальної інформації, а також отримати відповіді на всі поставленні запитання.

                                                                   Студент групи ТТм-51 Павло Ващук