Центр гендерної освіти Луцького НТУ –
на Всеукраїнському семінарі

5-7 жовтня на базі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка відбувся спільний захід, який об’єднав проведення семінару Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ на тему «Обмін кращими практиками з інтеграції гендерного підходу у міждисциплінарні ініціативи ВНЗ» та Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Рівність, лідерство, спілкування в європейських прагненнях української молоді: гендерний дискурс».

Наш університет на семінарі представляла керівниця центру гендерної освіти Луцького НТУ Ірина Сушик. Дійство зібрало представництво університетів з 14-ти регіонів України.

Учасниками семінару було опрацьовано досвід осередків гендерної освіти Мережі у втіленні гендерного підходу, а саме: Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка через реалізацію гендерночутливого соціального проекту «Тролейбус щастя»; Черкаського національного університет ім. Б. Хмельницького через серію гендерних квестів; Луцького педагогічного коледжу через гендерний аудит студентських гуртожитків; Харківського національного університету міського господарства ім. О. Бекетова через проведення гендерного бюджетування; національного університету «Острозька академія» через навчання та практику студентства.

На заході було окреслено можливості долучення осередків Мережі до проекту EQUAL-ICT Horizon2020 «Планування гендерної рівності в наукових дослідженнях у галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій», що реалізується Харківським національним економічним університетом імені С. Кузнеця.

Протягом трьох днів відбувалися цікаві публічні лекції Тамари Говорун з Люблінського Католицького Університету імені Яна Павла Другого (Польща), Сергія Штурхецького з національного університету «Острозька академія», Тамари Злобіної зі Львова; учасницям пропонувалися майстер-класи з творення жіночої ідентичності.

Захід був проведений Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти ВНЗ у партнерстві з представництвом фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

ЦГО Луцького НТУ,
кафедра інженерної педагогіки,