Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ гостювали «Активні громадяни» з різних країн світу

До Луцького національного технічного університету завітали учасники міжнародного візиту за програмою «Активні громадяни». Представники різних країн світу познайомилися зі студрадою нашого університету, відвідали новенький коворкінг-центр та дізналися більше про Луцький НТУ під час неформального кавування.

Передусім привітала гостей проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентина Галущак. Вона зазначила, що ймовірно хтось вперше, а хтось можливо й востаннє мав нагоду відвідати Луцьк, отож представники університету намагатимуться якомога краще представити ЗВО та студентське життя. Крім того, Валентина Галущак побажала усім отримати хороші враження від міста та від університету й висловила сподівання на подальшу дружбу та співпрацю.

Про життя та діяльність Студентської ради Луцького НТУ розповіла її очільниця Ірина Лисик. Зокрема, вона поінформувала іноземних гостей про кількість відділів студради та її підрозділи по факультетам. Крім того, вона додала, що студентське об’єднання відкрите до спілкування і має власні сторінки у соцмережах. До того ж, іноземці дізналися про заходи та проекти, які організовують луцькі студенти, а також оглянули кабінет, який члени студради ремонтували та облаштовували власноруч. Варто зазначити, що до реформації кабінету була залучена програма «Активні громадяни» за сприяння Британської ради. Вона ж дала можливість виграти проект, завдяки якому кабінет перевтілився у сучасний студентський простір.

Потому учасники міжнародного візиту відвідали «Politech Coworking Center», що знаходиться у бібліотеці Луцького НТУ. Про його створення, точніше, реалізацію однієї зі студентських ідей, яку обрали на конкурсі підтримки соціально-інноваційних проектів, розповів студент та менеджер центру Олександр Канагеєв. Нагадаємо, у 2018 році Студентська рада Луцького НТУ спільно з ректором ЗВО Петром Савчуком, за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа» проводили конкурс підтримки соціально-інноваційних проектів у Луцькому національному технічному університеті та відокремлених структурних підрозділах. Сумарний бюджет конкурсу становив 200 тисяч гривень. Відтак, із 30 кращих ідей студентів та викладачів університету конкурсна комісія обрала переможні проекти, на реалізацію кожного з яких було спрямовано до 20 тисяч гривень. Серед проектів-переможців опинився і коворкінг-центр. Тож, Олександр Канагеєв поділився враженнями від переоблаштування приміщення зі звичайної бібліотеки у справжній креативний простір. Так, у залі відреставрували меблі, встановили книжкові полиці, розмістили нові стільці та навіть дивани. Найважчим у цьому процесі, зізнається Олександр, було переконати працівників бібліотеки в ефективності та необхідності таких змін. Проте, об’єднавши зусилля, власними руками молодь таки створила унікальний простір. Відтепер студентство має власне місце для проведення різноманітних заходів, зустрічей, ігор та просто дозвілля.

Своєю чергою, фахівець відділу міжнародних зв’язків Катерина Мачульська розповіла про проекти, які здійснювалися у Луцькому НТУ за підтримки Британської Ради в Україні та інших меценатів разом із адміністрацією університету. Крім того, вона влаштувала невеличке цікаве завдання для іноземних гостей на «знання» Луцького НТУ та презентувала власноруч розроблений кросворд. Наостанок, учасники програми «Активні громадяни» отримали невеликі сувенірні подарунки з логотипами університету, з чого неабияк потішились.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1181304442023604