У Луцькому НТУ – круглий стіл щодо нової процедури акредитації освітніх програм

У Луцькому національному технічному університеті відбувся регіональний круглий стіл «Нова процедура акредитації освітніх програм», за участі заступника голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Івана Назарова, члена Національного агентства Олександра Длугопольського та науковців Луцького НТУ.

Зокрема, Іван Назаров розповів про Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, його створення, повноваження органу та діяльність. Спікер продемонстрував презентацію, яка стосується «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» від 11.07.2019. Під час круглого столу також йшлося про правові засади акредитації освітніх програм, її мету та завдання, порядок здійснення, роботу виїзної експертизи та результати акредитації.

Крім того, Іван Назаров детально поінформував про процедуру акредитації, починаючи від подачі відповідної заяви від ЗВО до отримання результатів.

«Нещодавно було утворено новий орган - Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти і його головна мета та завдання – забезпечити відповідність нашої вищої освіти кращим європейським стандартам. Одним із елементів цієї діяльності є акредитація освітніх програм за новими правилами. В межах такої акредитації, Національне агентство перевіряє, чи відповідають освітні програми, за якими навчаються студенти, бажанням та вимогам молоді, їхніх батьків та роботодавців. Наша мета – щоби студенти мали знання і отримали бажану професію», - розповідає Іван Назаров.

Крім того, він додає, що нині відбуваються кілька видів заходів, зокрема навчання експертів Національного агентства: «Зараз відбувається добір експертів, їх ми потребуємо до 3 тисяч і кожного тижня проводяться по 5-7 тренінгів у різних містах України. Крім того, ми проводимо круглі столи, які присвячуються співпраці з ЗВО, ознайомлюємо їх з новими правилами акредитації освітніх програм та презентуємо нашу роботу. Наступного місяця у нас стартує новий вид наших заходів – конференції з експертами, а це 1200 осіб, які уже працюють в складі експертних груп. Ми уже маємо практичну інформацію і невдовзі почнемо працювати не лише з кандидатами, а експертами, щоб пояснювати яким чином потрібно проводити акредитацію».

З часу оголошення про початок конкурсу на відбір експертів, до Національного агентства одразу надійшло 5 тисяч заяв, для цих кандидатів уже відбувається навчання. Втім, запевняє Назаров, наступного року буде оголошено новий конкурс та додатковий набір експертів.

«Наша пропозиція стати експертом Національного агентства була сприйнята позитивно і після оголошення конкурсу до нас одразу надійшло 5 тисяч заяв. Кожна із них не лише розглядається, але й цих осіб ми запрошуємо на тренінги і відповідне навчання. У нас є кілька етапів для кандидатів і саме зараз працюємо з тими людьми, які уже заявили про наміри стати експертами. Думаю, що повністю ми опрацюємо їхній перелік до кінця цього року, наступного ж року ми зробимо оголошення про новий конкурс і додатковий набір», - резюмував Іван Назаров.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: