У Луцькому НТУ магістрант захистив дипломну роботу іноземною мовою

Студент Луцького НТУ захистив магістерську дипломну роботу англійською мовою. Випускник кафедри електропостачання представив до уваги державної екзаменаційної комісії проект на тему «Розробка системи електропостачання ТОВ «Балмікс».

Магістрант доповів про розрахунок електричних навантажень, продемонстрував відповідні креслення та розглянув питання охорони праці й основні техніко-економічні показники проектованої системи електропостачання.

Взяв участь у заході проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. Він зазначив, що іноземна мова у сучасному світі є необхідністю, а бажання захищати дипломну роботу англійською - це хороша перевага для випускника.

«Я хочу сказати, що нині це на часі і в найближчій перспективі подібні явища стануть буденністю, тобто такі захисти у нас будуть практикуватися. Дуже добре, що кожна кафедра йде в ногу з часом і здійснює такі захисти дипломних робіт. Тому це не рідкість, але у нас поки радше виняток, а не правило. Для магістранта такий формат захисту дає в першу чергу те, що людина, яка прекрасно знається у своїй спеціальності і володіє іноземною мовою, краще і легше може себе реалізувати, тому це великий плюс. А для університету важливо бути впевненими у тому, що ми готуємо якісних фахівців і розуміємо, що іноземна мова - це необхідність», - додає Сергій Шимчук.

Своєю чергою, науковий керівник магістранта Ірина Бандура зазначає, що нині йому 44 роки і вступив він до університету у 38, здавши разом із сином-абітурієнтом ЗНО.

«Це чудовий приклад принципу дуальної освіти, тобто коли студенти працюють або зосереджені на практичній підготовці і отримують теоретичні знання. Наш студент є підтвердженням принципу дуальності освіти, він працює на «Модерн-експо», є прекрасним фахівцем з електрозварювання і паралельно здобуває у нас кваліфікацію магістра. Він продемонстрував прекрасний результат, захистивши магістерську роботу англійською мовою. Це хороший приклад того, що якщо людина хоче досягнути результату, вона його досягне у будь-якому віці. Натомість, наша кафедра у цьому напрямку робить потужні кроки і ставить собі за основний принцип – професійність, тому ми готуємо студентів саме такого рівня», - наголошує науковця.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ