Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ навчали майбутніх експертів з акредитації освітніх програм

Забезпечення якості вищої освіти є ключовою вимогою сучасності, спрямованою на покращення освітнього процесу, вдосконалення державної освітньої політики та розвитку закладів вищої освіти. Саме такими питаннями нині займається Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, яке є незалежним постійно діючим колегіальним органом.

Власне, у Національному агентстві зазначають, що на жаль, Україна не є лідером у сфері забезпечення якості вищої освіти, у країні спостерігаються процеси деградації окремих закладів вищої освіти, прояви академічної недоброчесності, надання неякісних освітніх послуг, відсутність взаємодії та довіри між стейкхолдерами.

Для того, аби вдосконалити систему освіти і допомогти ЗВО вийти на новий рівень, агентство готує майбутніх експертів з акредитації освітніх програм. Такі заходи спрямовані на зміну уявлень про традиційні перевірки, натомість експерти нового покоління зможуть дати слушні поради і сприяти допомозі закладу вищої освіти.

Відповідний тренінг відбувся у стінах Луцького національного технічного університету. Участь у заході взяли науковці Луцького НТУ, СНУ ім. Лесі Українки та студенти обох закладів освіти.

Зустріч майбутніх експертів відбулася у неформальній обстановці, учасники мали нагоду познайомитися один з одним, попрацювати у командах і водночас дізнатися про основні принципи діяльності Агентства.

За словами д.е.н., професора Тернопільського національного економічного університету, члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олександра Длугопольського, тренінг спрямований на зміну уявлень про акредитацію і підготовку справжніх «агентів змін», а не ревізорів.

«Цей захід влаштовує Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Він присвячений підготовці майбутніх експертів з акредитації освітніх програм. Захід спрямований на те, щоб змінити уявлення тих експертів, які працювали колись, зробити своєрідний апґрейд їхніх уявлень про акредитацію, навчити нових експертів за сучасними критеріями якості і щоб дійсно це були «агенти змін», а не ревізори, щоб це були люди, які дають консультації, поради закладам щодо того, як тим чи іншим програмам ставати кращими», - розповідає Длугопольський.

Крім того, спікер додає, що зустріч відбувається у невимушеному форматі, де учасники можуть працювати групами та долучатися до обговорень: «Захід проводиться у форматі тренінгу, це не лекція. Майбутні експерти працюють групами, тому що експертиза - це робота колективу, в якому один - обов’язково має бути студентом. Це новий виклик для системи акредитації, адже багато викладачів часто сприймали студентів як об’єкт, а не як безпосередній суб’єкт впливу на освітній процес, тому студенти також будуть залучені в акредитаційні експертизи».

Варто зазначити, що паралельно у Луцькому НТУ відбуватиметься круглий стіл для гарантів програм та зацікавлених осіб, які хочуть дізнатися більше про те, чого чекати закладам вищої освіти, на що чекають освітні програми, які мають бути вимоги до приїзду експертів, як себе поводити під час цих зустрічей і на які питання відповідати.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1399379696882743