Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ навчатимуть магістрів з інженерії програмного забезпечення

У Луцькому національному технічному університеті офіційно відкрили магістратуру зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».

З цієї нагоди у ЗВО провели науково-практичний круглий стіл «Перспективи підготовки магістрів зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення». Захід умовно розділили на 4 тематичні секції:

- Формування механізмів управління якістю та підвищення конкурентоспроможності фахівців (ресурсами CISCO);

- Програмне забезпечення для організації інформаційних ресурсів в Інтернеті;

- Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами України (на базі спеціальності ІПЗ);

- Програмні засоби для аналізу та моделювання динамічних систем (застосування в освіті та сучасних наукових дослідженнях).

Перед тим, як учасники заходу перейшли до обговорення, усіх присутніх привітала завідувач кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти Наталія Чернящук.

«Це перспективна спеціальність, визначена потребами часу. Сьогодні індустрія програмування - одна з найбільш перспективних і динамічних галузей світової та української економіки. Прогноз економічного розвитку галузі стримується нестачею кваліфікованих кадрів, тому актуальною є підготовка фахівців у галузі програмної інженерії, орієнтованої на ефективну організацію процесу створення програмного забезпечення, реалізацію технологічних принципів, промислового проектування програмних систем. Попит на висококваліфікованих програмістів невпинно зростає, а професія  програміста є однією з найпрестижніших і високооплачуваних. У списку найбільш прибуткових та потрібних професій, які будуть популярними впродовж наступних 5 років, одне з перших місць посідає програміст. Висококвафіковані фахівці зі створення і обслуговування програмного забезпечення потрібні практично у всіх галузях народного господарства, тому інженерія програмного забезпечення – це професія майбутнього», - зазначає Чернящук.

Потому до вітального слова долучився проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах:

«Останні два тижні у Луцькому НТУ присвячені ІТ-технологіям. Днями закінчила роботу ІТ-школа для учнів 8-11 класів волинської області. Сьогодні ми піднялися на вищий рівень – магістратуру. Діти, які брали участь в ІТ-школі - це дорослі сформовані люди, розвинені інтелектуально, які випереджають свій вік. І це мабуть не дарма, бо ті задачі і роль, яку зараз виконуєте ви, ІТ-індустрія, не можна ні з чим порівняти. Я думаю, що найближчих 50 років не буде ніякої конкуренції. Ви формуєте майбутнє, культуру, технологічний процес майбутнього. Бажаю вам найбільших здобутків та хороших вражень від роботи круглого столу».

До участі у круглому столі запрошені фахівці в ІТ-сфері, представники профільних відділ Луцької міської ради, директор реабілітаційного центру ВОО УТоС, науковці провідних ЗВО України, зокрема Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету водного господарства та природокористування.

Спікером першої секції виступив Сергій Марценко – кандидат технічних наук, доцент, начальник відділу навчання та сертифікації ЦІТ Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Він детально розповів про програму мережних академій Cisco, завдяки якій сотні тисяч студентів у всьому світі набувають знання та навички, які необхідні для проектування, встановлення, налагодження і технічної підтримки локальних та глобальних мереж. Навчання сприяє покращенню кар'єрних перспектив і задоволенню глобального попиту на фахівців в області організації мереж.

«Чому так багато говорять про Cisco? Програма розпочалася у 1997 році як необхідність навчати коледжі Америки роботі з обладнанням. Так почали розробляти навчальні програми для формування професійної освіти. Програма швидко розвивалася і згодом відкрилася вперше в Україні – у Тернопільському університеті.  Нині мережною програмою охоплено 180 країн. До того ж, вона працює в усіх областях України та містить більше 400 академій», - зазначає спікер.

Крім того, Сергій Марценко додає, що для пошуку роботи по всьому світу Cisco розробила окремий сайт, а також програму Cisco Engineer Incubator Program. Саме ця програма дає можливість працевлаштуватися у Глобальний центр технічної підтримки клієнтів Cisco у Кракові (Польща).

Перевага такої програми найбільш ефективною є для магістрів, адже призначена для студентів 3-6 курсів або випускників. Після проходження відбору, студент повинен пройти безкоштовне річне навчання у Києві, а згодом ще один відбір безпосередньо у компанію Cisco.

Про програмне забезпечення для організації інформаційних ресурсів в Інтернеті розповів Павло Саварин – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти Луцького НТУ.

Потому із доповіддю про інклюзивну освіту для дітей з особливими потребами України (на базі спеціальності ІПЗ) виступив кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти Луцького НТУ Віталій Кабак.

Своєю чергою, про програмні засоби для аналізу та моделювання динамічних систем (застосування в освіті та сучасних наукових дослідженнях) розповів кандидат технічних наук, доцент Луцького НТУ Сергій Костючко.

Насамкінець усі присутні поділилися практичними порадами, пропозиціями та баченнями щодо того, яким чином краще скоригувати навчальні плани для майбутніх магістрів-програмістів, як їх зацікавити і головне, надати практичний досвід.

Варто зазначити, що ліцензійний обсяг, наданий міністерством на магістратуру зі спеціальності – 30 місць на рік, з них 20 - на стаціонарну форму і 10 на заочну. Оскільки держзамовлення ще не сформовані, орієнтовна кількість державних місць складає 15 на стаціонарну форму та 5 – на заочну. За словами Наталії Чернящук, працевлаштуватися випускники можуть в сфері програмування та ІТ: «Програміст фактично може використовуватися і в промисловості, і в навчальній, і в економічний сфері. Це дуже обширна і популярна спеціальність, яка зараз на ринку праці дуже затребувана».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олександра Містюк.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1186026468218068