Перейти до основного вмісту

У ЛУЦЬКОМУ НТУ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ
РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Європейська та українська наукова спільнота зустрілася під час конференції «Перспективи розвитку регіонів України в умовах інтеграційних викликів».

Подія відбулася 6 жовтня 2016 року на базі Луцького національного технічного університету. Понад сто учасників з України, Білорусі, Польщі, Литви, Німеччини, Чехії, Болгарії, Португалії, Грузії подали заявку для участі в обговоренні та вирішенні питань, що стосуються розвитку регіонів – регіонального маркетингу, логістики та євроінтеграційних процесів, інноваційно-інвестиційної діяльності, взаємодії міст і сіл, їх стратегічного управління тощо.

«Ця конференція – лише один з прикладів, який показує, що наш університет є лідером у координації наукового, практичного співробітництва як у всеукраїнському, так і світовому масштабі», – зазначив на відкритті ректор Петро Савчук. Очільник технічного університету розповів, зокрема, про міжнародні здобутки Луцького НТУ у сфері логістики і всіх складових, які з нею пов’язані та побажав колегам плідних напрацювань.

 

У ході пленарного засідання були представлені найцікавіші дослідження та проекти як іноземних, так і вітчизняних учасників. Так, ректор Вищої школи міжнародних стосунків та суспільних комунікацій Міхал Голось (м. Хелм, Польща) у своїй доповіді на тему освітньої діяльності в Єврорегіоні «Буг» розповів про якісні зміни в польській системі освіти та науки, що відбулися після вступу їхньої країни до ЄС. Акцентував запрошений і на основних пріоритетах співпраці між владою Люблінського воєводства та Волинської області в освітній сфері, а саме – на студентських програмах обміну, обміну навчально-педагогічним складом та тісною співпрацею між науковими школами. Детальніше про особливості розвитку та напрями удосконалення міжрегіональної взаємодії на цьому рівні розповіла проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, доктор економічних наук, професор Зоряна Герасимчук, яка очолює наукову школу з питань регіональної економіки.

 

Доктор, професор, директор напрямку транспорт та дорожній рух «Dornier Consulting International» Ашраф Хамед (Німеччина) розповів про стратегічне управління логістичними процесами в регіонах. «Сьогодні в Україні для перспективних рішень та стратегій докладається дуже мало зусиль. Інвестори завше цікавляться стратегією, перш ніж вкласти кошти. Але головне, на що мають опиратися фахівці при розробці транспортної стратегії – це участь у ній жителів», – зазначив Ашраф Хамед і запросив студентів подавати власні ідеї.

 

До обговорення питань розвитку регіонів долучилися також і представники структур з працевлаштування населення. Зокрема, голова Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук повідомила про перспективи потреб робочої сили в регіоні. Вона закликала молодь ще зі студентської лави активно цікавитись ринком праці, провідними роботодавцями, не втрачати можливостей стажування та практики, щоб після отримання диплому рекомендувати себе як кращих спеціалістів не лише на місцевому, а й на всеукраїнському рівні.

Галина Микитюк