Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ – планове засідання ректорату

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання ректорату, під головуванням в.о. ректора Петра Савчука.

Передусім, Петро Савчук подякував колективу за підтримку на виборах ректора університету і хоча його не обрали на новий п’ятирічний термін, він пообіцяв підтримувати й усіляко допомагати новому керівництву ЗВО, до чого й закликав колег.

«Нова команда повинна з чистої сторінки розпочати управління університетом і прошу усіх в цьому плані допомагати. Чи залишуся я чи ні? Є маса робочих питань, моє завдання на разі, позбавити університет від усілякого негативу у перехідний період, який може зашкодити ЗВО чи його людям. Якщо загроз я не побачу, можливо піду. Наш університет і всі, хто тут працюють заслуговують поваги, адже для кожного з нас цей ЗВО дорогий… Я готовий підставити плече допомоги новій команді», - наголосив в.о. ректора.

Своєю чергою, професор Ірина Вахович, яка здобула перемогу на виборах очільника Луцького НТУ, зазначила, що приступить до виконання обов’язків ректора найближчим часом, після проходження відповідної перевірки. Проте, уже зараз, каже Ірина Вахович, активно займається вирішенням актуальних для університету завдань та здійснює низку важливих перемовин.

Зокрема, нині важливим для обговорення питанням є повернення студентів із дистанційної форми навчання в очну. На думку Ірини Вахович, молодь потрібно залучати до звичного формату навчання, доки це дозволятиме епідеміологічна ситуація в країні.

Інше актуальне питання, яке Ірина Вахович найближчим часом планує обговорити із колективом – структурні зміни в університеті: «Прошу долучитися деканам та колективам кафедр до обговорення того, які структурні зміни ви бачите в університеті. Якщо якась спеціальність не відповідає формату факультету, чи мала би бути на іншому факультеті тощо, прошу дати пропозиції. Перше, що я зроблю – збори трудового  колективу, де ми відкрито будемо розглядати конкретні структурні зміни».

Професорка також прагне отримати від колективу пропозиції щодо того, яке обладнання необхідне на кафедрах та які є ідеї з облаштування лабораторій, котрі могли б відкрити нові можливості для розвитку університету та продукти для зовнішнього середовища.

Уже цього тижня Ірина Вахович планує здійснити низку зустрічей із працівниками кафедр, аби ближче познайомитися із колективами, вивчити проблеми кожного підрозділу, зрозуміти на якому етапі знаходяться акредитаційні справи та ознайомитися із потенціалом кадрів, які можуть найближчим часом захистити докторські дисертації.

Насамкінець, професорка озвучила переконання щодо проведення захистів магістерських робіт у відкритому, а не дистанційному режимі, а також просила, за можливості, перенести засідання вченої ради до того часу, коли вона зможе приступити до виконання обов’язків ректора Луцького НТУ.

Згодом про хід виконання роботи у напрямку науки доповів проректор з НПР Сергій Шимчук. Зокрема, він закликав молодих учених долучатися до конкурсу на здобуття державних іменних стипендій Героїв Небесної Сотні, а також доповів про підготовку до конкурсу держбюджетних тематик.

Проректорка з НПР Валентина Ткачук поінформувала про підготовку до Міжнародного дня студента. Щороку з нагоди свята в університеті проводився Батл першокурсників, однак нині подібні заходи знаходяться під карантинним обмеженням, тому цікавою альтернативою цьогоріч стане студентський відео-батл.

Проректорка Оксана Ляшенко доповіла про важливість актуалізації інформації в ЄДЕБО: «15 листопада міністерство буде робити звіт по ЄДЕБО, тому треба актуалізувати дані про всі освітні програми, групи забезпечення, гарантів і оновити інформацію щодо наукових праць і пунктів ліцензійних умов».

Також, додає Оксана Ляшенко, було подане розпорядження щодо виконання пунктів припису НАЗЯВО в частині затвердження індивідуальних навчальних планів викладачів відповідно до діючого положення.

Олена Ковальчук, проректорка з НПР, розповіла, що чимало університетів призупинили міжнародну діяльність та не долучаються до будь-яких проектів через систему карантину, яка не дає можливості планувати майбутнє. Втім міжнародний відділ Луцького НТУ активно працює над подачею конкурсних проектів й на разі було виграно проект спільно з Британською Радою.

Насамкінець, Петро Савчук повідомив, що відтепер в.о. декана машинобудівного факультету стане Віктор Самостян, замість Ігоря Цизя. Натомість, відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Фещук оголосив про початок додаткового прийому документів для вступу на навчання, який триватиме з 3 по 21 листопада.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ