Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ презентували культурно-мистецький проект «Славетна Волинь»

У стінах Луцького національного технічного університету відбулася урочиста презентація культурно-мистецького проекту «Славетна Волинь». Проект передбачає передачу картинних галерей закладам освіти із зображеннями відомих волинян, які лишили помітний вклад в історії краю та держави.

Привітав гостей заходу ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який зазначив, що вклад меценатів та благодійників у популяризацію українського духу надзвичайно важливий, особливо у часи сьогодення.

«Я маю велику приємність сьогодні презентувати мистецьку роботу, яка нині триває на Волині, адже такі виставки уже є в низці навчальних закладів, а відтепер і у нашому університеті. Дуже добре, що є благодійники та меценати, які підсилюють національно-патріотичний та просвітницький сегменти, популяризують відомих волинян, братчиків та структури, які підтримували і розвивали український дух. Нехай ці паростки нашої історії розвиваються, зміцнюються, а ми завжди готові подібні проекти підтримати», - наголосив Петро Савчук.

Колекція картин зібрана за ініціативою та фінансовим сприянням народного депутата України V–VI скликань Анатолія Горбатюка, який розповів, що це уже сьома картинна галерея, що була передана освітньому закладу на Волині: «Це вже сьома картинна галерея, яка надається абсолютно безкоштовно освітнім закладам Волині. Це репродукції картин проекту «Славетна Волинь». Насамперед цей проект дуже потрібен молоді, яка часто не знає, на чию честь названі вулиці, де вони проживають. Якщо запитати лучан, хто такий Данило Братковський чи Йов Кондзелевич, не усі зможуть відповісти. У нашому проекті брали участь чимало істориків, краєзнавців, художників і цей проект вартий уваги і того, аби він був представлений у закладах освіти».

Крім того, Анатолій Горбатюк додає, що проект буде продовжений, оскільки на меті організаторів є відобразити ще мінімум до десяти наших земляків, аби лишити про них пам'ять та дізнатися більше про їхні життя.

На важливості подібних проектів наголосила завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького національного технічного університету Оксана Жук: «Волинь – центр формування української народності, Києво-Руської держави, Волинь є осередком іконописання, формування і збереження православної віри, культурно-мистецький край і усе це відображено у виставці. Проект має величезне культурне, мистецьке та інформативне значення, безперечно це дуже важливо і я думаю пари з історії української та зарубіжної державності і культури ми будемо зі студентами проводити саме тут, аби ще раз доказати, що Волинь унікальна своїми постатями, які творили історію нашої держави».

Насамкінець проректори із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ спільно із Анатолієм Горбатюком офіційно перерізали червону стрічку та відкрили виставку до загального огляду.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1207659896054725