Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ презентували особливості програми «Горизонт 2020»

У Луцькому національному технічному університеті відбулася презентація стратегій участі у рамковій програмі «Горизонт 2020» та інших програм із досліджень та інновацій, фінансованих Європейським Союзом.

Участь у заході взяли члени ректорату, декани та завідувачі кафедр.

Передусім ректор Луцького НТУ Петро Савчук закликав завідувачів кафедр звернути особливу увагу на програму «Горизонт 2020», адже вона дозволяє розширити межі співпраці із різними університетами та структурами й досягнути якісних результатів у проектній діяльності.

«Ми маємо достатньо зв’язків, щоби через інші університети увійти у відповідні консорціуми, ми можемо спробувати зайти по тих проектах, які уже реалізовуються або лише будуть, подати свіжі ідеї або підключитися до існуючого конкурсу. Таким чином через півроку ми зможемо отримати якісний результат роботи», - зазначив ректор.

Своєю чергою, координатор із міжнародних проектів ЄС, Американських та Британських рад Христина Хворост роз’яснила про основні процедури пошуку партнерів та підготовки проектів. Мова, зокрема, йшла про пріоритети конкурсів, стратегії участі у них, пріоритети для євроінтеграції української науки тощо.

Варто зазначити, що «Горизонт 2020» поділено на три компоненти, спрямовані на розповсюдження передового досвіду та розширення участі.

Компонент 1: Передова наука (підтримка найталановитіших науковців/команд для проведення передових досліджень, наукова співпраця з метою пошуку нових та перспективних областей досліджень, проведення достатньої кількості тренінгів та можливостей розвитку кар’єри у рамках програми дій Марі Складовської, забезпечення доступу всіх європейських дослідників до висококласних дослідницьких інфраструктур).

Компонент 2: Лідерство у промисловості (лідерство в індустріальних технологіях з підтримкою для: ІКТ, нанотехнології, нові матеріали, біотехнології, нові виробничі процеси, космос).

Компонент 3: Відповідь на соціальні виклики (вирішення суспільних проблем європейців, таких як захист навколишнього середовища та зміна клімату, розвиток сталого транспорту та мобільності, розвиток відновлюваних джерел енергії, очищення продуктів харчування, боротьба зі старінням населення).

«Проекти «Горизонт 2020» і «Європа» спрямовані на популяризацію та передачу європейського досвіду для вищих навчальних закладів України. Для того, щоб взяти участь потрібно дуже добре дослідити це питання і починати з малого. Важливо знайти партнерів, брати приклад із більш досвідчених учасників схожих проектів та ставити перед собою правильні цілі. Зокрема, нам важливо піднімати пріоритетні компоненти до рівня вимог Євросоюзу. Саме нашому університету це потрібно для того, аби суттєво підвищити свій авторитет серед інших навчальних закладів. Також дуже важливим фактором є те, що дані проекти виводять університет на зовсім інший рівень: іноземні студенти доволі обізнані в проектових темах і при виборі ЗВО звертають на це увагу. З іншого боку, участь у грантових проектах цікава й власне викладачам, які матимуть можливість здобути нові знання та навички, зайнятися цікавою науково-дослідною діяльністю та отримати хороший досвід, а також матимуть можливість отримати дороговартісне обладнання на розробку нових ідей та втілення їх у життя. Проте основний акцент ставиться, все-таки, на кооперацію бізнесу і науки, оскільки це один із основних рушіїв розвитку навчальних закладів і країни загалом», - зазначає Христина Хворост.

Своєю чергою декан факультету бізнесу Луцького НТУ Надія Хвищун розповіла про досвід надання освітніх послуг в університеті Носамбрія (Ньюкастл, Великобританія). Саме туди представники Луцького НТУ мали нагоду поїхати, аби перейняти позитивний досвід із академічної доброчесності, бренд-менеджменту та організації навчального процесу.

Відтак, Надія Хвищун анонсувала приїзд представника закордонного університету до Луцького НТУ, який уже в  квітні детальніше розповість про особливості освіти у Великобританії. Крім того, спікер додала, що наприкінці березня у стінах Луцького НТУ відбудеться тренінг з підготовки експерта із забезпечення вищої якості освіти.

Таким чином, за словами Надії Хвищун, дуже важливо бути активними і долучатися до участі у різноманітних проектах та конкурсах, що дають можливість розвиватися, отримувати фінансування та створювати власну проектну історію: «Ми маємо багато можливостей щодо менших проектів і навіть можемо претендувати на великі. Став високі цілі для того, щоби досягнути більшого. Нам потрібно брати участь у мікропроектах, в наукових конкурсах, які не передбачають великі суми фінансування, але це створюватиме нам хорошу проектну історію».

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ