У Луцькому НТУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з цивільної безпеки

20 квітня у стінах Луцького національного технічного університету в рамках проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади із дисципліни «Основи охорони праці» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Цивільна безпека як чинник розвитку виробничої та невиробничої сфер суспільства».

На заході були присутні голова оргкомітету, ректор Луцького НТУ Петро Савчук, члени оргкомітету, проректори з науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук та Валентин Талах, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Юрій Кирилюк, доцент Вінницького національного аграрного університету Анатолій Спірін, начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько, начальник відділу Державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС у Волинській області Руслан Яручик, завідувач вірусологічного відділу, ДУ «Волинська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» Людмила Максименко, начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області, полковник служби цивільного захисту Сергій Шмига, голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф, технічний інспектор праці Федерації профспілок Волинської області Кузьма Іванов та доцент кафедри туризму та цивільної безпеки Луцького НТУ, кандидат сільськогосподарських наук Ігор Андрощук.

Розпочав захід ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Петро Савчук: «Радий бачити усіх присутніх в стінах університету. Надзвичайно приємно, що стільки потужних заходів з охорони праці, цивільної безпеки тощо відбувається в університеті. Безумовно цей напрямок науки є актуальним та стоїть на часі. Ми, як технічний ВИШ, постійно підсилюємо свої позиції, намагаємося пропонувати пілотні ініціативи, підготували ряд грантових пропозицій. Власне тому я від себе особисто та від колег дякую вам за присутність, дякую структурам, які ви представляєте. Маю надію ми сьогодні продуктивно подискутуємо».

Потому з вітальним словом виступив начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько: «Дякую усім учасникам конференції за можливість поспілкуватися на актуальні питання охорони праці та цивільної безпеки. Насправді мені дуже приємно, що саме на базі Луцького НТУ відбувається ІІ етап студентської олімпіади із цієї дисципліни. Буквально через тиждень ми відзначатимемо Всесвітній день охорони праці, проводитимемо з цієї нагоди багато заходів. До прикладу, ми вже зустрічалися з найменшими дітлахами в садочку, повірте, їм це теж дуже цікаво. Повагу до охорони праці, як і до усіх наших традицій, треба виховувати з найменших років».

Привітав присутніх з початком роботи конференції і проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. «Петро Петрович досить чітко зробив акцент на практичну складову цієї спеціальності і Ростислав Богданович продовжив, адже потрібно звертати особливу увагу на питання та проблеми цивільної безпеки, охорони праці. Ми живемо у світі, що дуже динамічно розвивається, ми переходимо від одного виду суспільства до іншого, створюється багато чинників, що переходять в ряд небезпечних саме з позиції цивільної безпеки та охорони праці. Ми повинні вміти реагувати на такі виклики. Хочу звернути увагу на наукову складову цієї конференції, адже саме обмін передовим науковим досвідом дозволяє ці ризики та чинники зменшувати, мінімізувати, а можливо - ліквідувати», - каже Сергій Петрович.

Опісля на конференції опрацьовували такі важливі теми, як «Правові, економічні, екологічні та психологічні аспекти забезпечення промислової та цивільної безпеки», «Інженерно-технічні та організаційні засади з питань промислової та цивільної безпеки», «Інформаційні технології як ефективний інструмент реалізації інноваційних ідей у навчальному процесі сфери цивільного захисту», «Інноваційні підходи до захисту населення від небезпечних факторів та техногенних небезпек».

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=al...