У Луцькому НТУ відбулося навчання та перевірка знань з охорони праці

На базі Луцького національного технічного університету стартувала перевірка знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Дводенний захід є важливим для всіх закладів вищої освіти, установ, підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України у Волинській та Рівненській областях.

Постійно діючою комісією Міністерства освіти і науки України проведено перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності керівників, їх заступників та посадових осіб органів управління освітою Волинської та Рівненської обласних державних адміністрацій, закладів вищої освіти, установ, підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, на яких покладено відповідальність за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Координували роботу, читали лекції, відповідали на питання та проводили комп’ютерне тестування: головний спеціаліст сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності МОН Віталій Міщенко та  методист вищої категорії відділу менеджменту освіти ІМЗО МОН Олег Грицишин.

Передусім, привітав учасників заходу проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук, який зазначив, що питання безпеки потребує особливої уваги, адже сучасність ставить неочікувані ризики, до яких завжди варто бути готовим.

«Безумовно, зрозуміло, що питанням охорони праці та безпеки життєдіяльності, особливо в контексті сьогодення, потрібно приділяти дуже багато уваги, адже ризики, які перед нами ставить сучасний світ дуже неочікувані і ми повинні бути готовими реагувати на них. Дуже приємно, що сьогоднішня подія відбувається саме у стінах Луцького НТУ, адже з нашим університетом, відділи, які ви представляєте, мають тісну співпрацю, з багатьма ми виконуємо спільні проекти, дружимо і будемо продовжувати співпрацювати. Сьогодні у нас є приємна нагода повчитися, продемонструвати свої знання, тому я бажаю вам успіху і ці знання реалізовувати на практиці», - звернувся до присутніх проректор.

Своєю чергою, Віталій Міщенко озвучив регламент роботи та розповів про особливості й важливість навчання та перевірки знань з охорони праці: «Сьогодні в нас основна мета – це тестування, перевірка ваших знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Як результат, ви отримаєте посвідчення від МОН і будете мати право очолювати свої комісії для реалізації та проведення такого ж навчання та перевірки знань у своїх  навчальних закладах та структурних підрозділах».

Крім того на навчання були запрошені фахівці управлінь та структур, які інформували посадових осіб стосовно чинних нормативно-правих та законодавчих актів, що стосуються їх сфери діяльності. Так, із доповідями виступили начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Назар Орел; інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель; старший викладач навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС у Волинській області Дмитро Кушнір; начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Волинській області Віталій Кондратюк; начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Володимир Євпак.

Після заслуховування усіх доповідей, учасники навчання взяли участь у комп’ютерному тестуванні, серед них позитивні результати оцінювання отримали й проректори з науково-педагогічної роботи, керівники відділу охорони праці, інженери, інспектори й методисти Луцького НТУ, на яких покладено відповідальність за додержанням норм безпеки життєдіяльності.

Варто зазначити, що відповідно до законодавства України навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності має проводитись один раз на три роки. У Луцькому НТУ воно триватиме ще один день, до 21 березня.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1203122446508470