Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ відбулося засідання ректорату

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося чергове засідання ректорату під керівництвом проректора із науково-педагогічної роботи Валентини Галущак.

Передусім Валентина Галущак розповіла про результати тренінгу, котрий відбувся у Києві наприкінці листопада. Так, із 260 ЗВО України, представники 40 із них мали нагоду на конкурсній основі взяти участь у тренінгах для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти, які відбулися в Інституті вищої освіти НАПН України.

Тренінгові заняття тривали впродовж 4 днів, під час яких провідні фахівці з України та Чеської Республіки розповідали учасникам про ключові тенденції розбудови Європейського простору вищої освіти, стандарти ESG-2015 побудови зовнішньої та внутрішньої систем забезпечення якості освіти в українських ЗВО. Лекційні заняття, додає Валентина Галущак, поєднувалися з груповими дискусіями та воркшопами, а спікерами виступили авторитетні фахівці у галузі якості освіти: Світлана Калашнікова, Юрій Рашкевич, Олег Шаров, Тарас Фініков, Андрій Гожик та інші.

Наступним етапом  реалізації комплексного проекту є проведення відповідного тренінгу у ЗВО. Очевидно, що у Луцькому НТУ лектором виступить Валентина Галущак. Крім того, до участі у тренінгу будуть запрошені представники СНУ ім.. Лесі Українки та університетів Рівненщини.

«В березні планується проведення тренінгу у нашому університеті для наших співробітників, СНУ ім.. Лесі Українки та ЗВО Рівненської області. В цілому по Україні повинна здійснитися підготовка 800 експертів, які співпрацюватимуть з Національною службою якості освіти. Як правило, це завідувачі кафедр, проректори і декани», - додала проректор.

Потому проректор із науково-педагогічної роботи Валентин Талах поінформував, що у зв’язку із наявністю залишків стипендіального фонду та завдяки ініціативі бухгалтерії Луцького НТУ, 35 дітей-сиріт отримають матеріальне заохочення у вигляді 2  тисяч гривень. Студенти переможці конкурсів та олімпіад отримають по 1,3 тисячі гривень та студенти, які зайняли 2-3 місця – по 1 тисячі гривень.

Валентин Талах також нагадав, що з 8 по 14 грудня триватимуть модулі, з 15 по 24 грудня – сесія, а з 25 по 29 грудня закриття відомості «А».

Крім того, проректор запросив усіх охочих відвідати уже традиційний теологічний семінар, котрий відбудеться сьогодні, 4 грудня, о 14:00 в ауд. 216.

Своєю чергою, начальник навчального відділу Неля Решетило додала, що з початком сесійного періоду варто готуватися до нового навчального семестру. Так, відділом уже були сформовані та затверджені навчальні плани.

Потому до слова запросили деканів факультетів, які поінформували про хід виконання їхньої роботи та про проведення запланованих заходів. Відтак, усі вони повідомили про роботу з комісіями щодо акредитацій. Крім того, декан ФБД Олександр Бондарський закликав усіх бажаючих відвідати виставку студентських художніх робіт, яка відбудеться 6 грудня у фойє к. «А» біля бібліотеки о 13:00. Декан ФФОЛП Ігор Андрущак подякував усім причетним до організації Х ювілейної конференції молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах глобалізації економіки». За його словами, захід відбувся на вищому рівні, аніж у попередні роки і вартий особливої уваги. Своєю чергою, декан ФБ Надія Хвищун нагадала про відкриття креативного простору «SOFAHUB», двері до якого нещодавно офіційно відчинилися за участі студентів – авторів проекту та ректора Луцького НТУ Петра Савчука. Нині креативний простір успішно функціонує та уже готовий до проведення чергового заходу у ньому, зокрема тренінгу «Розмітка успіху» від одного з кращих випускників кафедри маркетингу Миколи Волочая. Захід відбудеться 6 грудня о 14:00 у корпусі на вул.. Софії Ковалевської.

Голова Студентського профкому Ілля Ковтонюк повідомив про закінчення підготовки до відкриття LNTU-скверу. Згідно з проектом, сквер поділятиметься на три зони: саморозвитку – із книгами, настільними іграми, фортепіано; зона відпочинку із лежаками; зелена зона. Втім, у звязку з прохолодною погодою, офіційно презентуватимуть проект уже навесні. Нагадаємо, що це ініціатива студентів Луцького НТУ, яка стала однією з кращих на конкурсі соціально-інноваційних проектів, що проводився за участі Студентської ради Луцького НТУ за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа».

До того ж, Ілля Ковтонюк анонсував проведення конкурсу «Кращий студент Луцького НТУ». Відбірковий етап, за словами представника студентства, відбудеться 7 березня, а фінал конкурсу - орієнтовно 19 квітня.

«Ми закликаємо факультети та адміністрацію університету активізуватися і долучитися до організації заходу. Свято відбудеться традиційно у Драмтеатрі і ми хочемо його зробити кращим, ніж торік і навіть перевершити конкурс «Кращий студент Волині». Віримо, що нам це вдасться», - наголосив Ілля Ковтонюк.

Про хід профорієнтаційної роботи доповів заступник відповідального секретаря приймальної комісії Юрій Фещук. За його словами, профорієнтаційні групи активно відвідують волинські школи, де демонструють винаходи та цікаві розробки викладачів Луцького НТУ. Так, днями профгрупи відвідали Стару Вижівку та Ковель, де показали дітям роботу тепловізора і квадрокоптера. Сьогодні ж, викладачі університету відвідають шацьких та любешівських школярів.

Насамкінець, приємну новину озвучив директор Технічного коледжу Луцького НТУ Олег Герасимчук, адже студент коледжу Максим Дорош отримав золоту медаль у номінації «Слюсарні роботи» (серед закладів профосвіти) у конкурсі професійної майстерності WorldSkills Ukraine. Варто зазначити, що серед більш як 170 учасників конкурсу команди з Хмельниччини, Полтавщини, Донеччини, Києва та Волині стали найкращими. Вони набрали найбільшу кількість балів у загальному заліку змагань за 7 компетенціями: зварювальні роботи; електромонтажні роботи; слюсарні роботи; підйом і транспортування вантажів; кулінарне мистецтво; перукарське мистецтво; технології моди. Змагання тривали у Києві впродовж 3 днів і були організовані МОН спільно з роботодавцями. До складу журі увійшли експерти, досвідчені фахівці профільних професій та представники бізнесу.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ