Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ відбулися координаційне засідання та воркшоп з методики профорієнтації та розвитку кар’єри

До Луцького національного технічного університету з’їхалися представники із університетів Білорусі та Острога, аби спільно підняти питання профорієнтації молоді та впровадити нові механізми кар’єрного спрямування студентів та школярів. Транскордонний з’їзд, що тривав з 2 по 4 травня, відбувся в рамках реалізації проекту «Підвищення конкурентоздатності випускників на ринках праці України і Білорусі шляхом створення транскордонної мережі університетських Центрів професійного і кар’єрного консультування».

Зазначимо, проект реалізується за підтримки EaPTC Belarus-Ukraine, Представництва ЄС в Україні та Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Його розпочато у грудні 2017 року. Головним партнером визначено Національний університет «Острозька академія», співзаявниками є Луцький національний технічний університет, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини й Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна. Загальною метою є покращення умов життя місцевого населення шляхом підвищення конкурентоспроможності молоді на ринках праці України та Білорусі. У рамках проекту створюються центри кар'єрного консультування, оснащені необхідним обладнанням і сучасним програмним забезпеченням в кожному партнерському університеті (створення технологічної основи для професійного консультування). Також проводяться тренінги, навчання та сертифікація консультантів. Крім того, буде організоване професійне і кар'єрне консультування учнів шкіл та випускників університетів в створених Центрах сертифікованими консультантами, запровадження баз даних учнів, шукачів роботи, доступ до баз даних для потенційних роботодавців та рекрутерів.

Відтак, делегація Луцького НТУ нещодавно взяла участь у стартовій конференції транскордонного проекту «Білорусь-Україна» в НУ «Острозька академія». Нині представники закладів вищої освіти з’їхалися до Луцька, аби розповісти про досягнення у реалізації проекту та домовитися про подальші спільні плани.

Так, 2 травня освітяни взяли участь у круглому столі-презентації проекту для ГО, молоді, бізнесу, центру зайнятості, управління освіти та влади Волині. Своє бачення ситуації та шляхи вирішення проблеми висловили представники університетів – ректор Луцького НТУ Петро Савчук, координатор проекту у Луцькому НТУ Ігор Петрук, модератор зустрічі та завідувач кафедри матеріалознавства Микола Мельничук,  завідувач кафедри менеджменту Луцького НТУ Наталія Вавдіюк, відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Фещук, керівник відокремленого підрозділу ГО «Українська асоціація студентів» у Волинській області Олександр Канагеєв, представник головного партнера НУ «Острозька академія», керівник відділу міжнародного співробітництва та фандрайзингу Едуард Балашов, професор кафедри психології Гомельського державного університету імені Франциска Скорини Віталій Дворак, заступник декана факультету психології Гомельського державного університету Степан Станібула, декан факультету соціальних і педагогічних наук Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна Надія Леонюк, професор педагогічного факультету Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна Марія Ковалевич та представники бізнесу, зокрема заступник начальника механічного цеху ЛРЗ «Мотор» Володимир Попов, представники управлінь освіти міста Луцька та Волинської ОДА Лариса Логовська та Ольга Матвійчук, директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова, викладач німецької мови Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького Тетяна Романчук.

Потому 3 травня координатор проекту у Луцькому НТУ Ігор Петрук презентував викладачам та студентам ВНЗ головні цілі, плани та результати проробленої роботи. Згодом 10 присутнім спеціалістам провели профорієнтаційне тестування, комп’ютерний тест «ПРОФКАР’ЄРА-UA», після чого відбулося опрацьовування результатів. Також науковий консультант проекту «Профорієнтатор Україна» Ярина Каплуненко, HR-фахівець та бізнес-тренер Олена Вертинська навчали присутніх структурі профорієнтаційного тесту та основам кар’єрного консультування студентів, випускників, молодих і досвідчених спеціалістів 20-40 років. По завершенню плідного дня учасники семінарів-тренінгів отримали сертифікати про проходження курсу від Центру тестування і розвитку «Гуманітарні технології». Опісля делегаціям з Білорусі та Острога провели екскурсію мурами Луцького замку та Старим містом.

У п’ятницю, 4 травня, HR-фахівець, бізнес-тренер, тренер з працевлаштування «Центру зайнятості вільних людей» та співзасновник ГО «Все про роботу» Олена Вертинська провела учасникам проекту тренінг «Де живе моя робота?». Спершу присутні освоювали знання щодо визначення стратегій пошуку роботи, вчилися писати правильне резюме, а потім навчалися самопрезентації та самотестуванню.

Незабаром партнери проекту знову зберуться у рамках транскордонного з’їзду, аби оцінити результати проектної діяльності, обумовити нові цілі та завдання.

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=975542039266513 - день 1

Посилання на матеріали про подію в ЗМІ: