У Луцькому НТУ відкрили електромонтажний навчально-тренувальний полігон

У Луцькому національному технічному університеті відбулося офіційне відкриття електромонтажного навчально-тренувального полігону кафедри електропостачання.

Участь у відкритті полігону взяли ректор Луцького НТУ Петро Савчук, заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний, директор з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Богдан Сухнацький та директор Луцької районної філії Віктор Денисовець.

Насамперед подякував партнерам та наголосив на актуальності відкриття навчально-тренувального полігону ректор Петро Савчук: «Ми намагаємося спільними зусиллями з нашими партнерами, роботодавцями, представниками бізнесу долучатися до реалізації подібних проектів. Електромонтажний полігон - один із важливих для нас елементів, адже є можливість залучати студентів до здобуття практичних компетентностей і робити наших випускників успішними, конкурентоздатними і йти в ногу з часом. Дякую нашим партнерам за те, що завжди йдуть нам на зустріч і допомагають в удосконаленні навчального процесу та беруть наших студентів на практику».

«Сьогодні ми відкриваємо навчальний полігон, на якому змонтовано лінію розподільних електричних мереж напругою 10 та 0,4 кВ з комплектною трансформаторною підстанцією 10/0.4 кВ потужністю 100 кВА для покращення процесу навчання студентів. У навчанні є дуже важливим суміщення теоретичних знань з можливістю побачити обладнання на власні очі, зрозуміти як воно працює. Ми раді, що змогли долучитися до цього процесу, зробити свій внесок у навчання студентів і можливих майбутніх спеціалістів нашого підприємства. Ми допомагали з наданням певного обладнання для побудови даного полігону та долучилися до його будівництва, за допомогою бригади, як виконувала роботи», - розповідає Богдан Сухнацький.

Після урочистого перерізання червоної стрічки, студенти продемонстрували роботу на полігоні. Так, вони показали присутнім як знімати напругу та вмикати заземлювальні ножі на високій лінії 10 тисяч вольт. Молодь також продемонструвала перевірку запобіжників на справність і неушкодженість, а також процес монтажу СІПу (самонесучого ізольованого проводу).

За словами завідувача кафедри електропостачання Юрія Грицюка, створення електромонтажного навчально-тренувального полігону було його давньою мрією, яку нині вдалося успішно реалізувати. Був він побудований завдяки обладнанню та роботі працівників ПрАТ «Волиньобленерго». Перша черга робіт відбулася у травні-червні 2018 року, а друга у листопаді-грудні 2019 року.

Призначення полігону, зазначає Юрій Грицюк, полягає у вивченні загальної будови розподільних електричних мереж напругою 10 та 0.4 кВ в дисципліні «Електричні мережі та системи»; знайомленні з конструктивним виконанням повітряних ліній електропередачі, які виконані голим та самонесучим ізольованим проводом; вивченні технологій монтажу та експлуатації повітряних ліній електропередачі, а також будови трансформаторних підстанцій в дисциплінах «Монтаж і експлуатація електрообладнання», «Електрична частина станцій і підстанцій», «Схеми та електроустаткування об'єктів» та ін.

Можливості полігону: як складова навчального забезпечення освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»; навчання робітничим професіям «Електромонтер з ремонту повітряних ліній електропередачі», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1422133874607325