УКРАЇНА ТА ЄС НА ЛОГІСТИЧНОМУ РИНКУ:
ВІДБУВСЯ НАУКОВИЙ СЕМІНАР

7 жовтня 2016 року в Луцькому національному технічному університеті відбувся Міжнародний науковий семінар «Транспортно-логістичний ринок України в контексті розширення співпраці з Євросоюзом». Співорганізаторами  заходу стали кафедра економіки та підприємництва та  кафедра автомобілів та транспортних технологій.

Модерувала зустріч завідувач кафедри економіки та підприємництва, доктор економічних наук, професор Любов Ковальська, яка коротко окреслила основні проблеми формування та розвитку транспортно-логістичного ринку України та висловила надію, що в результаті тісної співпраці науки, освіти та бізнесу держава отримає кваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців.

Протягом двогодинної зустрічі учасники, серед яких науковці, представники влади та бізнесу, студенти, які цікавляться особливостями функціонування транспортно-логістичного ринку України та країн Євросоюзу, працювали над питаннями розробки та узагальнення пропозицій щодо підвищення ефективності функціонування транспортних компаній, логістичних центрів, які надають транспортно-логістичні послуги  в контексті розширення співпраці з Євросоюзом.

Директор Луцького підприємства електротранспорту Ігор Грицюк акцентував увагу на проблемах діяльності ЛПЕ, окреслив основні перспективи  його розвитку, необхідності впровадження електронних квитків, GPS System та інших альтернативних заходів задля підвищення ефективності функціонування міського громадського транспорту. До дискусії долучився начальник департаменту логістики ТД «Аванта» Юрій Кристич. Він ознайомив учасників семінару із особливостями логістичного забезпечення торговельної мережі «Колібріс». Директор ТОВ «ВЕНДА» Володимир Волинчук зосередив увагу на проблемах та перспективах надання транспортних послуг в Україні та країнах Євросоюзу.

Жваве обговорення викликали також і виступи студентів, зокрема, Владислава Лещука, студента групи ОАПм-51 та Івана Хомяка, студент групи АП-41. Хлопці присвятили свої доповіді особливостям складування товарів у логістичних центрах та пріоритетним напрямам розвитку транспортної інфраструктури Волинського регіону в умовах євроінтеграції.

Підбив підсумки завідувач кафедри автомобілів і транспортних технологій Ігор Мурований, який виступив із доповіддю щодо розвитку транзитного потенціалу України, окресливши пріоритетні напрями співробітництва з країнами ЄС.

На завершення семінару заступник декана факультету бізнесу Юрій Фесіна подякував усім учасниками за продуктивну роботу та висловив думку про необхідність подальшої інтеграції науки та бізнесу з метою пошуку нових підходів в сфері розвитку транспортно-логістичного ринку України для розширення співпраці з ЄС.

Любов Ковальська,
завідувач кафедри економіки та підприємництва