Перейти до основного вмісту

Успішне завершення проекту та нове партнерство в ЛНТУ

7-8 вересня 2021 року відбувся пітчинг ідей соціального підприємництва відповідно до завдань проекту «Розкриття потенціалу локальності задля розвитку соціального підприємництва у сільській місцевості на Волині», що фінансується за підтримки House of Europe.

Менеджер проекту: д.е.н., проф., завідувач кафедри менеджменту Луцького національного технічного університету Наталія Вавдіюк та партнери проекту – PhD Євген Баранченко, експерт з формування кооперативної бізнес-моделі та її ефективного функціонування в сільському господарстві у Великобританії Університет Нортумбрії, Великобританії провели завершальні зустрічі.

Участь в проєкті дозволила його учасникам зрозуміти, як заробляти стабільно і вирішувати при цьому соціальну проблему та забезпечити розвиток соціального підприємництва у сільській місцевості Волинської області; навчитись продавати продукт і протестувати його; розробити бізнес-план, знайти однодумців та партнерів для запуску власного соціального бізнесу; ознайомитись з прикладами успішних соціальних підприємств та адаптувати їхній досвід під власні потреби; навчитись використовувати отримані знання на практиці. Учасники, які успішно завершили навчання, публічно презентували проєкти своїх соціальних підприємств.

Однією з найважливіших складових реалізації проєкту є менторство. Усі ментори є експертами з соціального підприємництва. Вони допомагали учасникам розвинути ідеї, вдосконалити чи опрацювати стратегії розвитку, врахувати особливості запуску проєкту, надавати менторський супровід щодо домашніх завдань учасників. Це сприяло комплексному розвитку ідеї соціального підприємництва та її майбутній реалізації. Після навчання учасники програми проходять пітчинг проєктів ідей соціального підприємництва. У разі виграшу вони отримують професійне менторство та підтримку від ЛНТУ. 

Партнери проєкту з Великобританії Університету Нортумбрії відмітили, що інтерес до теми розвитку соціального підприємництва з’являється у працівників громадського сектору, соціально вразливих груп населення, які прагнуть вирішити соціальні проблеми громади, у активних громадян, які просто хочуть змін. 

Профорієнтація для молоді, підробіток для школярів, працевлаштування соціально незахищених людей, озеленення міста, екологічні будівельні матеріали, безалкогольний квасосидр, працевлаштування, діти, які потребують особливого догляду - такі соціальні проблеми найбільше турбували учасників проєкту.  Ментори надавали консультаційний супровід щодо вибору організаційно-правових форм господарювання, пошуку історичних ідентичностей розвитку території, формуванні цільової аудиторії для туристичних продуктів.

В ході тестування ідей соціального підприємництва за критеріями відбору проектів соціальна складова діяльності; реалістичності бізнес-ідеї; спроможності команди проекту перемогла бізнес ідея соціального підприємництва щодо функціонування каяк-клубу «Любаш» на території Любешівського ОТГ Волинської області.  Саме тому Ігор Корецький ставив за мету участі в проекті створення соціального підприємства, яке має на меті зміну якості життя соціально вразливих груп.

Як зазначив учасник проекту та переможець локального пітчингу ідей соціального підприємництва Ігор Корецький: «Якщо громада Любешівської ОТГ має на меті розвиток громадянської активності та прагне посилити довіру та взаєморозуміння серед її мешканців, варто проявити ініціативу та надати можливість членам громади розробляти та втілювати соціальні ініціативи у вигляді проєктів». 

Наприкінці зустрічі, ректор ЛНТУ Ірина Вахович заключила меморандум про співпрацю із новоствореною громадською організацією. Як зазначає Ігор Корецький, організація «Любаш» планує брати подальшу участь у пітчингах проектів й зможе позмагатися за перші інвестиції. 

Варто зазначити, що до участі в проекті «Розкриття потенціалу локальності задля розвитку соціального підприємництва у сільській місцевості на Волині» запрошувалися не лише автори креативних ідей для соціально орієнтованих підприємств, а й інвестори та партнери, представники державної влади, які зацікавлені в реалізації проєктів соціальної дії, та викладачі професійно-орієнтованих дисциплін освітян, які формують у здобувачів компетентності ведення соціально відповідального бізнесу.

Як зазначила учасниця проекту Ірина Камінська, деканка факультету бізнесу та права, к.е.н., доц.: «представлені менторами кейси діяльності соціальних підприємств Великобританії дозволять іх адаптувати для впровадження та реалізації курсів та змістових модулів з соціального підприємництва в ЛНТУ. Реалізація проєкту сприятиме удосконаленню навчальних програм зі створення та управління соціальним підприємством, зокрема щодо консультаційного супроводу та роз’яснення юридичних та фінансових питань, що дозволяють соціальним підприємцям реалізовувати свою діяльність більш ефективно». 

Наталія Вавдіюк, менеджер проекту