В ЛНТУ презентували інноваційний проект SMART Volyn Hub

У Луцькому НТУ зібралися представники державної, обласної та місцевої влади, експерти з Польщі та науковці, аби обговорити перспективи створення SMART Volyn Hub, як об’єкта інноваційної інфраструктури у Волинській області.

Давно відомий у Луцьку об’єкт, що називався студентським кафе «Меридіан», нині у напівзруйнованому стані. Триповерхову споруду, що перебуває на балансі ЛНТУ, надзвичайно важливо реконструювати і відновити, раціонально використовуючи площу і створюючи на її просторах сучасну та актуальну за змістом ініціативу.

Саме такий креативний проект сьогодні широкому загалу презентувала ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Зусилля університету, на разі, полягають у створенні різноманітних коворкінг-зон, ІТ-лабораторій, майстерень робототехніки і бізнесу, локацій для дизайнерів тощо і усе це планується реалізувати у «Меридіані».

Основною метою проекту, додає Ірина Вахович, є підвищення конкурентоспроможності Волинської області, розвиток творчого підприємництва та активізації інноваційної діяльності: «Нашою метою є створити інноваційний осередок, де студенти зможуть проявляти свої навики, реалізувати сміливі ідеї. До речі, польський уряд активно підтримує не тільки своїх, але й українських студентів для того, щоб успішно  реалізовувати стартапи, тому ми можемо створити такий осередок, де наша співпраця буде локалізована».

Варто зазначити, що у SMART Volyn Hub планується створення коворкінгів, івент-холу, майстерень робототехніки, дизайну, бізнесу та ІТ-зон. Водночас, у приміщенні функціонуватимуть кафетерій, буфет та відпочинкова зона, а також конференц-зал на 420 місць.

Крім того, на базі інноваційного простору діятиме бізнес-школа «Мануфактура креативу», де триватимуть різноманітні зустрічі з експертами, майстер-класи, воркшопи, тренінги, а в результаті діяльності, відбуватиметься розробка  стартапів та пітчинг проектів.

Щодо вартості проекту, то загальна сума його реалізації становить близько 16 мільйонів гривень, з яких майже по 8 мільйонів складають кошти державного та обласного бюджетів. Завершення проекту передбачається на 2023 рік.

Народний депутат України В’ячеслав Рубльов наголосив, що конкурентною освіта стає тільки тоді, коли запроваджуються інноваційні підходи, а ЛНТУ сьогодні є показником ефективного розвитку: «Дуже приємно бачити, що ЛНТУ розвивається, включає нові інноваційні підходи. Раніше у ЗВО не було такої державної підтримки і сьогодні ми співпрацюємо для того, щоб ЛНТУ забезпечував потреби Волині та України фахівцями тих спеціальностей, які є надважливими».

Своєю чергою, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад наголосив, що Волинська обласна рада уже долучилася до співфінансування розробки проектно-кошторисної документації проекту: «Дійсно це нове, ми маємо розвиватися і Луцьк має ставати привабливим для інвесторів, для молоді і для України. Я радий, що це відбувається саме на території Луцька».

Участь у презентації також взяли заступники голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа та Людмила Тимощук, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк та Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Славомір Місяк.

Активно долучилися до обговорення проекту експерти з Польщі, які працюють над реалізацією прогресивних стартап-проектів, а це: віце-президент HugeTECH Sp.Z.o.o. Рафал Ченкора; член наглядової ради Польсько-української торгової палати та директор її представництва в Жешуві Маріуш Тивонюк та адвокат, юридичний директор HugeTECH Sp.Z.o.o. Бартломей Рихтер.

Насамкінець, присутні обмінялися конструктивними порадами щодо успішної реалізації проекту, оглянули перспективні напрямки стартапів від студентів та науковців ЛНТУ і домовилися про подальшу тісну взаємодію та партнерську підтримку.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.2010668932420480