В ЛУЦЬКОМУ НТУ ВІДБУЛИСЯ
ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ

4-5 травня відбулися загальноміські навчання з тактичної медицини, приурочені першій річниці від створення кафедри військової підготовки Луцького НТУ.

Теоретичні заняття та практичні навчання з медичної допомоги в екстремальних умовах проводили військові лікарі, учасники АТО та громадські активісти.

Серед них – лікар-травматолог Андрій Порохницький, юрист Євген Цуденко, розвідник, учасник АТО Олексій Оришич, голова ГО «Криївка Волині», практикуючий психолог госпіталю ветеранів війни Руслан Ізмаїлов та військовий фельдшер, учасник АТО Мартин Олег.

Більшість з них є професійними інструкторами TSSS, які сертифіковані в міжнародному коледжі безпеки та медицини надзвичайних ситуацій при НАТО.

До навчань також було залучено працівників швидкої медичної допомоги, поліції, служби надзвичайних ситуацій.

Студенти медичного коледжу, військового ліцею та курсанти кафедри військової підготовки Луцького НТУ відпрацьовували протоколи надання першої медичної допомоги під час бойових дій, варіанти евакуації, огляду потерпілих під час терористичного акту.

Подякували учасникам ректор Луцького НТУ Петро Савчук та завідувач кафедри військової підготовки Павло Турсумуратов. Вони висловили сподівання на продовження співпраці з цьогорічними учасниками військових навчань.

Волонтери ще раз наголосили студентам на важливості ефективного реагування в умовах бойових та терористичних дій, а також подякували всім учасникам, адже відповідально себе показали і група поранених, і група паніки, і група оперативників. «Наша мета – навчити вас рятувати людей простими речами. І ми впевнені, що всі ви дізналися, як треба і як не треба діяти в загрозливих для життя ситуаціях», – зазначив професійний інструктор TSSS Євген Цуденко.

Також у рамках навчань молодь переглянула американський військовий драматичний фільм «Лють».

Завершилися навчання урочистим маршем курсантів кафедри військової підготовки Луцького НТУ.

Галина Мартинюк