Перейти до основного вмісту

Вечір пам’яті безсмертного Кобзаря

у Луцькому національному технічному університеті

Безсмертному Кобзареві, який увібрав у себе безмежну глибину душі українського народу, підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, збагатив перлинами своєї творчості світову скарбницю мудрості, було присвячено вечір пам’яті, який відбувся 11 березня у Луцькому НТУ.

Під час проведення дійства усі присутні занурились у царину шевченківської символіки та вкотре акцентували увагу на актуальності творчості пророка національного відродження в Україні для сьогодення.

Святкування розпочав Антон Безносиков декламуванням вірша «Думи мої, думи мої» під час якого знаковим було запалення свічки, вогник якої став уособленням сили поетичного слова геніального поета, яка здатна надати життєву наснагу душі людини.

Наймолодша учасниця заходу Наталія Дмитріюк віршем «У тієї Катерини» утвердила силу мудрого слова Кобзаря.

Василина Дунь, процитувавши вірш «Розрита могила», здійснила історичний екскурс із минулого в сучасність.

Анна Батиста, наголосивши на важливій ролі матері у житті кожної людини загалом та у житті поета зокрема, виголосила вірш «Шевченкова мати».

Доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства вузу Наталія Шкляєва свою промову присвятила змістовному огляду періоду заслання мислителя.

Керівник аматорського театрального колективу університету Володимир Ткаченко, процитувавши свої вірші, присвячені генію українського народу, наголосив на тому, що Тарас Шевченко є джерелом із якого п’є народ, та зупинився на деяких віхах життєвої долі поета.

Окрасою святкування стали виступи фольклорного ансамблю «Намисто» з піснею під назвою «Чорноморець, матінко» та виступ дуету у складі Миколи Хвищуна й Бориса Іваніщука з українською стрілецькою піснею під назвою «Соловею-канарею».

Цікавим для присутніх був перегляд народного танцю під назвою «Калина» та виступ Лариси Шнайдюк із піснею на слова Кобзаря «Вітре буйний».

Феєрична композиція за віршем Ліни Костенко «Кобзарю, знаєш, нелегка епоха – оцей двадцятий невгамовний вік…» у виконанні Дарії Гуляницької, Ігоря Микитина та Антона Безносикова викликала бурхливі овації.

Апофеозом дійства стала пісня під назвою «Молитва» у виконанні Анюти Климовець, провідний мотив якої нині є актуальним для української спільноти.

Працівники бібліотеки вишу підготували виставку книг зі змістовною назвою «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Беззаперечним свідченням актуальності творчості безсмертного генія українського народу є відгомін його думок у душах молодого покоління, яке черпає життєву наснагу у бездонній криниці творчості Кобзаря.

 

 

Оксана Гринюк