ВІДБУВСЯ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ
«НАУКА І ПРАКТИКА: ТОЧКИ ДОТИКУ»

18 травня 2017 року в Луцькому НТУ в рамках ХІ Всеукраїнського фестивалю науки відбувся Бухгалтерський бізнес-форум «Наука і практика: точки дотику».

Тематика форуму об’єднала викладачів кафедри обліку і аудиту та бухгалтерів-практиків. І саме поради із вуст успішних випускників спеціальності «Облік і аудит» є невід’ємною складовою у процесі формування цінного професійного молодого фахівця.

У ході форуму обговорювалися важливі питання, пов’язані з професійною компетенцією майбутніх випускників. Так, увага була зосереджена на практичних нюансах професії бухгалтера, які необхідно донести студентам у процесі навчання.

Євгенія Шавиріна, заступник головного бухгалтера Луцького НТУ акцентувала на тому, що в наявні облікові дисципліни доцільно включити методику обліку грантових програм та обліку в громадських організаціях. Адже використання грантових коштів може здійснюватися з метою розвитку малого підприємництва, що є актуальним в наш час. «При цьому бажано послідовно висвітлювати такі питання як процес здобуття гранту, документування надходження і використання грантових коштів, організація звітності по грантових коштах», – зазначила фахівець.

Наталія Галас, головний бухгалтер ТОВ «Альфа Експо» зауважила, що в умовах міжнародної інтеграції особливу увагу варто приділити вивченню обліку зовнішньоекономічної діяльності, оскільки на ринку праці є нестача кваліфікованих бухгалтерів, які б були компетентними у цій сфері.

«Варто включити в навчальний процес з підготовки бухгалтерів дисципліну «Основи підприємництва», яка б дала можливість визначитися з формою організації господарської одиниці (ФОП, ТзОВ, ПАТ, тощо), розглянути поетапно всі кроки створення підприємства чи ФОП (від вибору виду діяльності до його реєстрації в усіх державних структурах) та визначити оптимальну систему оподаткування, визначити обсяги звітності», – повідомила Алла Середюк, головний бухгалтер ТзОВ «Ха-Біна».

У своєму виступі Аліна Сковера, головний бухгалтер ТзОВ «Озера Волині» відзначила: «Як на практичних заняттях, так і під час проходження практики студентам необхідно приділити особливу увагу документуванню господарських операцій, більше акцентувати на зв’язку первинних документів з показниками звітності. Також на заняттях варто подавати більше інформації щодо порядку формування статистичної звітності».

Колектив кафедри обліку і аудиту щиро вдячний випускникам за знайдений час, можливість і, головне, бажання поділитися практичними порадами та досвідом. Адже під час зустрічі викладачі та випускники-практики обговорили низку питань, що стосуються конкретизації навчальних програм та навчального процесу з метою підготовки кваліфікованого спеціаліста, який би відповідав сучасним запитам бізнесу.

Ірина Ткачук,
доцент кафедри обліку і аудиту