Перейти до основного вмісту

ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ
«ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ»

21 листопада 2015 року на факультеті будівництва та дизайну Луцького НТУ відбувся круглий стіл «Технології та обладнання вентиляції». Мета круглого столу: обговорення наукових та практичних проблем організації вентиляції приміщень будівель та споруд; розробка та узагальнення пропозицій щодо ефективної взаємовигідної співпраці університету з виробничими підприємствами, зокрема – компанією ВЕНТС.

Під час дискусії розглядалися такі питання:

1. Енергозберігаючі заходи з вентиляції будівель та споруд.

2. Напрямки розвитку систем вентиляції приміщень будівель та споруд.

3. Технології та обладнання енергозберігаючої вентиляції приміщень будівель та споруд виробництва ВЕНТС.

4. Напрямки ефективної взаємовигідної співпраці університету з компанією ВЕНТС.

Важливим завданням для економіки України в умовах постійного зростання цін за енергоносії є пошук резервів зменшення енерговитрат та енерговитрат при будівництві та експлуатації об'єктів сфери ЖКГ та промисловості.

У зв'язку з цим, аналіз світових тенденцій розвитку вентиляційних систем показує, що основні сучасні заходи з вентиляції приміщень одночасно із забезпеченням заданих параметрів їх мікроклімату направлені на зменшення тепловтрат з витяжним повітрям, його рекуперацію та влаштування енергозберігаючих вентиляційних систем.

Зважаючи на це, для широкого кола фахівців будівельної галузі (сантехніків, архітекторів, конструкторів, будівельників та ін.) актуальним завданням є влаштування ефективної енергозберігаючої вентиляції будівель та споруд. Організований круглий стіл став результатом поетапного розширення співпраці Луцького НТУ з компанією ВЕНТС.

У результаті жвавої зацікавленої дискусії науковців та виробничників за питаннями круглого столу було досягнуто домовленостей про підвищення ефективності взаємовигідної співпраці, для чого розпочато роботу:

- з укладення Договору про співпрацю між Луцьким НТУ та компанією ВЕНТС;

 

- обговорення питань модернізації лабораторно-навчальних аудиторій кафедр, з метою удосконалення технічної та методичної бази для проведення лабораторних та практичних занять з проектування, інсталяції, експлуатації обладнання і систем вентиляції та кондиціонування повітря приміщень.

Сергій Синій,
доцент кафедри міського будівництва та господарства

Фото: Сергій Ужегов,
асистент кафедри промислового та цивільного будівництва