Перейти до основного вмісту

3 29 вересня по 5 жовтня, делегація з Луцького національного технічного університету на чолі з ректором Іриною Вахович, першим проректором Надією Ковальчук та деканом факультету ЦОСТ Галиною Герасимчук відвідали австрійський Технічний університет Граца (TU Graz), що є партнером проєкту «Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia» (OPTIMA), Erasmus+ KA2: 2021-2025.

діяльністьдіяльністьдіяльність

Цей проект є важливим кроком у покращенні якості вищої освіти в Україні шляхом підвищення рівня академічної доброчесності через привнесення відкритих практик та прозорості у відповідні освітні послуги та зміст навчання, а також модернізації та інтернаціоналізації українських ЗВО.

Представники команди проекту від ЛНТУ взяли участь у навчальних заходах щодо ідей та практик відкритої науки. Цікава та насичена програма заходів передбачала серію лекцій, презентацій, воркшопів, екскурсій. Велика увага була приділена дослідженням впливу відкритої науки в академічному середовищі, ознайомились з Ініціативою відкритої науки Граца (GOSI), обговорили питання Open Science і AI.

діяльністьдіяльність

У заході брали участь провідні експерти, зокрема д-р Серж Горбах з Університету Радбуд (Нідерланди), д-р Сімона Копейнік з австрійського Know Center GmbH, д-р Хільмар Бромер і д-р Габріела Хофер з Ініціативи відкритої науки в місті Грац, а також д-р Тоні Рос-Геллауер з Технічного університету Граца. Учасники приєднувалися як у форматі очної присутності, так і дистанційно.

діяльністьдіяльність

Крім того, д-р Нікі Ліза Коул і д-р Томас Клебель із Технічного університету Граца презентували результати дослідження в межах проєкту PathOS, присвяченого вивченню впливу відкритої науки. Д-р Олександр Березко з Національного університету «Львівська політехніка» представив висновки проєкту Open4UA, який спирається на досягнення проекту OPTIMA. Участь у воркшопах дозволила розвинути розуміння логіки шляху впливу відкритої науки за допомогою причинно-наслідкового мислення, розробити різні моделі шляху впливу для кожної практики Open Science, яка реалізується проектом OPTIMA та його партнерами.

діяльністьдіяльність

Зустріч представників університетів-партнерів за проектом OPTIMA мала на меті також обмін думками, досягненнями та планами на майбутнє.

Цей візит став важливим кроком у зміцненні партнерства між університетами в рамках проекту OPTIMA.

Щиро вдячні TU Graz та партнерам з Національного університету «Львівська політехніка», Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Сумського державного університету та Університету Кот-д’Азур (Франція) за конструктивний діалог та дружню творчу атмосферу. З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!

діяльність

Команда проекту OPTIMA ЛНТУ