Перейти до основного вмісту

Відтепер у Луцькому НТУ навчатимуть магістрів в галузі права

У Луцькому національному технічному університеті офіційно відкрили магістратуру зі спеціальності «Право». З цієї нагоди у стінах університету влаштували науково-практичний круглий стіл «Наукові підходи до підготовки фахівців-юристів: виклики та перспективи».

Участь у заході взяли представники судової гілки влади на Волині, керівництво ГУ юстиції у Волинській області, представники Волинської ОДА, директор обласного центру зайнятості, юристи та адвокати, науковці провідних ЗВО України.

Привітав учасників круглого столу ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він зазначив, що уже з 1 вересня 2019 року університет готовий зустріти 30 охочих отримати дипломи магістра та ефективно підготувати фахівців, аби вони стали конкурентними та адаптованими до реальних потреб і викликів.

«На першому етапі ми були скромні, тому відкрили тільки бакалаврат зі спеціальності право, аби набратися досвіду, повчитися, а згодом увійти в науково-освітній сегмент. У зв’язку з тим, що в університет прийшли на постійну основу ряд серйозних науковців України, зокрема з Ужгорода, Черкас і не тільки, ми зважилися й підготували ліцензійну справу, а міністерство нам дало кредит довіри. Так, з 1 вересня 30 магістрів повноцінно увійдуть у Луцький НТУ, щоб за рік та 4 місяці отримати дипломи магістра з права. Це для нас серйозний виклик та відповідальність, яка пов’язана з трьома напрямками – це наукова складова, практична підготовка і розуміння, що потрібно на ринку юридичних послуг», - наголошує ректор.

Крім того, Петро Савчук додає, що тематичний круглий стіл є хорошою нагодою обмінятися думками і максимально врахувати усі пропозиції. Завдяки експертній оцінці, запевняє ректор, з’являється готовність обрати конкретні ніші у підготовці магістрів, акцентуючи увагу, до прикладу, на конституційному, аграрному чи цивільному праві.

«Існує багато проблем, правових моментів, які потребують консультації та наукового обговорення, а наш основний меседж - допомагати людям. Тож, ми врахуємо ваші позиції і зможемо ефективно готувати юристів–магістрів, щоби вони були конкурентними та адаптованими до реальних потреб та викликів», - зазначив ректор, звертаючись до присутніх.

Своєю чергою, к.і.н., доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Луцького НТУ Оксана Жук представила модераторів заходу та додала, що завдяки ректору та деканату, у ЗВО все-таки вдалося відкрити спеціальність «Соціальне забезпечення», а згодом і «Право» та набрати необхідну кількість студентів. Нині ж навчальний процес потребує розвитку і його успішною складовою є відкриття магістратури.

Модератор круглого столу к.ю.н., доцент кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права, вчений секретар Луцького НТУ Алла Земко представила спікерів круглого столу й висловила сподівання на результативність та ефективність заходу: «Наша мета була зібрати юридичну еліту нашого регіону, представників наукової еліти України, тому що суто наукові або практичні заходи корисні, але якщо підходити до такого серйозного питання як підготовка магістра-юриста, то мабуть треба враховувати думки і науковців і практиків».

Із такою позицією погодилася й д.ю.н., професор кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Луцького НТУ Яна Ленгер. Вона зауважила, що нинішнє покоління студентів потребує особливого підходу і основним завданням для викладача є практичний підхід до вивчення предмету, вирішення конкретних завдань та напрацювання практичних навичок.

«Дуже важливим є вироблення тенденцій і правильних течій, яким чином викладачі повинні готувати правника. Всі ми знаємо, що ЗВО керується методичними рекомендаціями, теоретичним навантаженням, правильністю викладання матеріалу тощо, проте ми повинні пам’ятати, що нині всі студенти відносяться до покоління, яке світова спільнота називає «міленіали» і зважаючи на їхню особливість, ми повинні виробити єдині напрямки, як їх готувати, щоб їм було цікаво вчитися і щоб вони могли ці знання реалізувати на практиці. Зважаючи на їхню особливість, необхідно правильно сформувати бачення правової науки і в подальшому її реалізовувати. Науково-педагогічні працівники прагнуть досконалості, ми застосовуємо сучасні науково-технічні підходи, але не завжди теоретик-викладач може настільки донести до студента інформацію, наскільки б це міг зробити практик, тому ми зустрілися для того, щоб усі ми висловили свої побажання, щоб факультет і кафедра випустила тих правильних правників, котрі будуть потрібні спільноті», - резюмувала спікер.

Отож, кожен із присутніх гостей висловили власні пропозиції та бачення щодо того, яким чином краще скоригувати навчальні плани для майбутніх магістрів-правників, як їх зацікавити і головне, наситити практичним досвідом. Серед основних зауважень, звучали заклики до навчання студентів комунікабельності та впевненості. Так, судді, юристи та адвокати одноголосно зазначають, що чимало навіть дипломованих працівників відмовляються брати участь у прийомі громадян, не можуть переконливо донести своїх думок чи обґрунтувань на судових засіданнях тощо. Тож, дуже важливо, аби правники могли впевнено комунікувати із громадою, відстоювати інтереси та вміти роз’яснити будь-яку інформацію.

Більше того, за словами керівника обласного центру зайнятості Романа Романюка, нині роботодавці шукають кваліфікованих працівників, які мають не лише диплом, але й фахові знання. На жаль не усі дипломовані шукачі роботи можуть зайняти вакантне місце, володіючи своїми знаннями, отож і університетам, готуючи правників, варто звертати на це увагу і посилювати компетенції студентів.

Із таким твердженням погодився й керівник ГУ юстиції у Волинській області. Зокрема, начальник управління Антон Кустик зазначив, що їхня структура переживає кадровий голод, адже багато молодих працівників непогано знають теорію, але не завжди ефективно її можуть використати на практиці. Нині управління готове брати на роботу юристів з дипломом бакалавра і самостійно їх навчати практичним вмінням й водночас обіцяють згодом відправляти своїх колег на навчання у Луцький НТУ на магістратуру.

Тож, актуальною пропозицією є збагачувати студентів практичним досвідом, аби вони могли впевнено орієнтуватися у власній сфері і отримавши диплом, вільно увійти в робоче русло. Відтак, було запропоновано створити у стінах Луцького НТУ імпровізований зал судових засідань для проведення занять. Крім того, гості круглого столу висловили готовність співпрацювати з ЗВО та брати участь у семінарах, веденні практичних дисциплін і лекцій, надавати доступ до проходження студентами практики та ін.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олександра Містюк

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1182852398535475